Seria Bayernu Monachium trwa. Dwa ciosy i myślami przy Barcelonie

Bayern Monachium w Bundeslidze wygrał trzeci raz z rzędu. Mistrzowie Niemiec bez większych problemów pokonali na boisku rywala Hoffenheim 2:0.

Bayern musi w Bundeslidze gonić Union. Za plecami Bawarczyków czaił się zespół Hoffenheim, który do mistrzów Niemiec tracił przed bezpośrednim starciem zaledwie dwa punkty.

Miejscowi do spotkania przystąpili bez pauzującego za kartki Kevina Vogta. To było znaczące osłabienie. Defensywa Hoffenheim nie stanowiła monolitu.

Gospodarze odważnie weszli w mecz, ale z każdą minutą Bayern potwierdzał, że ostatnio jego forma idzie w górę. Na premierowego gola czekać trzeba było do 17. minuty. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Leon Goretzka zgrał piłkę na czwarty metr, a tam spokojnie przyjął ją Jamal Musiala i uderzył pod poprzeczkę.

Zadany cios sprawił, że gospodarze stracili koncepcję. Do końca 1. połowy Bawarczycy dyktowali warunki gry. W 20. minucie w świetnej sytuacji wprost w bramkarza uderzył Goretzka. Miejscowi odpowiedzieli pięć minut później. Georginio Rutter ograł w polu karnym Dayota Upamecano, płaski strzał nogą odbił Sven Ulreich.

W 38. minucie Bayern podwyższył prowadzenie. popełnili miejscowi przy wyprowadzeniu akcji. Bawarczycy piłkę przejęli i szybko przedostali się w pole karne. Z prawej strony na piąty metr zagrał Gnabry, a Eric Choupo-Moting wbił piłkę do bramki. Chwilę później gola dla Hoffenheim powinien zdobyć Rutter. Płaski strzał z pola karnego na rzut rożny sparował bramkarz gości.

Dużo mniej działo się pod bramkami po zmianie stron. Bayern oszczędzał siły przed meczem w Lidze Mistrzów. Piłkarze Hoffenheim długo nie byli w stanie zagrozić Ulreichowi. Mistrzowie Niemiec bez większych problemów dowieźli dwubramkowe prowadzenie do końcowego gwizdka sędziego.

TSG 1899 Hoffenheim - Bayern Monachium 0:2 (0:2)
0:1 - Jamal Musiala 17'
0:2 - Eric Choupo-Moting 38'

Składy:

Hoffenheim: Oliver Baumann - Stanley Nsoki, Ozan Kabak, Kevin Akpoguma - Angelino, Dennis Geiger (85' Angelo Stiller), Robert Skov (61' Andrej Kramarić) - C. Baumgartner (61' Pavel Kaderabek), Grischa Promel (85' Sebastian Rudy) - Munas Dabbur (75' Tom Bischof), Georginio Rutter.

Bayern: Sven Ulreich - Benjamin Pavard, Dayot Upamecano, Matthijs de Ligt, Alphonso Davies - Joshua Kimmich, Leon Goretzka (70' Marcel Sabitzer) - Kingsley Coman (61' Sadio Mane), Jamal Musiala (76' Noussair Mazraoui), Serge Gnabry (76' Ryan Gravenberch) - Eric Choupo-Moting (70' Mathys Tel).

Żółte kartki: Baumgartner, Kabak (Hoffeinheim) oraz Upamecano, Kimmich (Bayern).

Sędzia: Sven Jablonski.