Niespodziewana demolka w Moguncji

Pięć bramek padło w meczu otwierającym 11. kolejkę Bundesligi. Drużyna FSV Mainz aż 5:0 pokonała FC Koeln i wyprzedziła rywala w tabeli.

W piątkowy wieczór rozpoczęła się 11. kolejka Bundesligi. W Moguncji gracze 1. FSV Mainz podejmowali FC Koeln.

Przed potyczką wyżej w lidze plasowali się goście. Gospodarze byli świadomi, że w przypadku wygranej miną rywala w Bundeslidze.

Już do przerwy w potyczce było wszystko jasne. Gracze Mainz w 11. minucie wykorzystali rzut karny. Kwadrans później piłkarze z Kolonii przełknąć musieli kolejny cios. Za dwie żółte kartki z boiska usunięty został Luca Kilian.

W końcowych dziesięciu minutach premierowej odsłony miejscowi dołożyli jeszcze dwie bramki. Kolejne dwa gole padły po zmianie stron. Ostatecznie gracze Mainz pokonali FC Koeln 5:0.

1.FSV Mainz 05 - 1.FC Koeln 5:0 (3:0)
1:0 - Ingvartsen (k.) 11'
2:0 - Kohr 35'
3:0 - Stach 40'
4:0 - Martin 73'
5:0 - Omisiwo 84'