Union odegrał się po porażce. Berlińczycy uciekają rywalom

Po porażce w poprzedniej kolejce Union sięgnął po trzy punkty w wyjazdowej potyczce z VfB Stuttgart. Drużyna z Berlina jest liderem Bundesligi, nad Freiburgiem ma dwa punkty przewagi.

W niedzielnych meczach Bundesligi gole padały w dwóch z trzech spotkań. Wysoko wygrała Borussia M'gladbach, która 5:2 ograła FC Koeln.

Goście od końcówki 1. połowy grali w osłabieniu. Chwilę przed przerwą gospodarze po raz drugi w meczu wyszli na prowadzenie, a w kolejnych minutach powiększali przewagę.

Z niedosytem swoje spotkanie zakończył FC Freiburg. Goście liczyli na komplet punktów w potyczce w Berlinie z Herthą. Otworzyli wynik gry, później jednak miejscowi dwa razy trafili do siatki przyjezdnych. Ostatecznie Freiburg punkt uratował w końcówce.

Jeden gol padł w Stutgarcie. Union Berlin długo nie potrafił sforsować obrony gospodarzy. Udało się w 77. minucie, kiedy Paul Jaeckel zdobył dla gości gola na wagę trzech punktów i pozycji lidera Bundesligi.

Borussia M'gladbach - 1.FC Koeln 5:2 (2:1)
1:0 - Friedrich 27'
1:1 - Kainz (k.) 31'
2:1 - Bensebaini (k.) 45+2'
3:1 - Stindl 47'
4:1 - Bensebaini 76'
4:2 - Huseinbasic 83'
5:2 - Thuram 90+1'