Poważna kontuzja bramkarza. Norweg ma rozwiązać problemy RB Lipsk

W najbliższych tygodniach kontuzjowany Peter Gulacsi nie będzie w stanie pomóc RB Lipsk. Niemiecki klub już zakontraktował nowego bramkarza.

Reprezentant Węgier mógł mówić o dużym pechu po środowym meczu z Celtikiem Glasgow. RB Lipsk wygrał ze Szkotami 3:1, ale Peter Gulacsi musiał opuścić murawę już po 12 minutach gry. Klubowi lekarze zdiagnozowali, że zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. Bramkarz będzie wyłączony z treningów przez wiele miesięcy.

Z konieczności trener RB Lipsk musiał postawić na Janisa Blaswicha, który dotychczas był żelaznym rezerwowym. Niemiec rozegrał 90 minut w spotkaniu ligowym z 1.FSV Mainz 05 (1:1).

Marco Rose będzie miał do dyspozycji jeszcze jednego bramkarza. W niedzielę Orjan Nyland został zaprezentowany jako nowy zawodnik "Byków". Golkiper pozostawał bez pracodawcy i dlatego mógł związać się z klubem po zamknięciu okienka transferowego. Podpisał kontrakt do końca czerwca przyszłego roku.

- Jestem dumny, że stałem się częścią RB Lipsk. Oczywiście wolałbym przechodzić do klubu w innych okolicznościach. Mam wielką nadzieję, że Peter Gulacsi szybko wróci do zdrowia - mówił 32-latek w rozmowie z klubowymi mediami.

Nyland wrócił do Niemiec po czteroletniej przerwie - w latach 2015-2018 bronił barw RB Lipsk. Później przeprowadził się na Wyspy Brytyjskie. Ma za sobą grę w takich zespołach jak Aston Villa, Norwich City, AFC Bournemouth czy Reading FC. W norweskiej kadrze wystąpił 40 razy.

źródło: wp.pl