Co za mecz Gikiewicza! Pokazał klasę światową

Co za mecz Gikiewicza! Pokazał klasę światową

Rafał Gikiewicz zostBał bohaterem meczu Bundesligi Augsburg - Bayern Monachium. Eksperci zgodnie uznali polskiego bramkarza najlepszym zawodnikiem na boisku.

ayern Monachium niespodziewanie przegrał na wyjeździe z Augsburgiem (0:1) w meczu 7. kolejki Bundesligi. W pojedynku na WWK Arenie klasą sam dla siebie był Rafał Gikiewicz.

Polski bramkarz Augsburga rozegrał jeden z najlepszych spotkań w karierze. 34-latek wygrał kilka pojedynków sam na sam z zawodnikami Bayernu. W końcówce zawodów poradził sobie nawet ze strzałem... Manuela Neuera.

Media doceniły klasę Gikiewicza. Portal ligainsider.de wystawił mu ocenę "1" (klasa światowa) i wybrał najlepszym graczem spotkania.

Analityczne serwisy SofaScore i whoscored.com również przyznały Gikiewiczowi najwyższe oceny spośród wszystkich zawodników - odpowiednio 8.7 i 8.9 (w skali 1-10).

"Bramkarz Augsburga Rafał Gikiewicz był w tym meczu najlepszym zawodnikiem na boisku z notą 8.7" - pisze telegrafi.com.

"FC Augsburg świętuje zaskakujące zwycięstwo 1:0 z Bayernem. Trzy punkty zdobyte dzięki odważnej i bojowej postawie Gikiewicza, który był dziś nie do pokonania" - to z kolei komentarz sport.de.

źródło: wp.pl