Bayern Monachium znowu zawiódł! Dramat w doliczonym czasie

Piłkarze Bayernu po raz kolejny rozczarowali. Mistrzowie Niemiec 2:2 zremisowali z VfB Stutgart gola tracąc po rzucie karnym w doliczonym czasie.

Po dwóch remisach piłkarze Bayernu przed potyczką w Lidze Mistrzów z Barceloną zamierzali wrócić na zwycięską ścieżkę. Piłkarze VfB marzyli o powtórzeniu wyniku z końcówki sezonu, kiedy 2:2 zremisowali w Monachium.

Bayern od początku przeważał, rywale szans szukali w kontrach. Długo czekać trzeba było na groźniejsze szanse. Miała ona miejsce w 30. minucie. Najpierw Mathys Tel uderzał z metra, ale dobrze zachował się bramkarz. Po chwili poprawka Serge Gnabrego i Florian Muller nogą odbił piłkę.

Gol padł sześć minut później. Alphonso Davies wpadł w pole karne lewą stroną i wycofał do Tela. Płaski strzał z ok. 11 metrów wpadł do bramki. Muller w tej sytuacji mógł się lepiej zachować.

Po przerwie Bayern wciąż dominował, ale popełniał błędy w tyłach. W 52. minucie Joshua Kimmich pozwolił sobie odebrać piłkę w polu karnym. Po chwili piłka znalazła się w bramce. Jednak po analizie VAR sędzia anulował trafienie Sehrou Guirassy'ego dopatrując się faulu w ataku.

Gospodarze kolejny raz pomylili się w defensywie w 57. minucie. Złe rozegranie piłki, przejął ją Mavropanos, pobiegł w pole karne i dograł do Chrisa Fuhricha. Po chwili piłka znalazła się w siatce.

Miejscowi odpowiedzieli błyskawicznie. Po godzinie gry Noussair Mazraoui z prawej strony pola karnego podał do Jamala Musiali. Płaski strzał z ok. 13 metrów znalazł się w bramce.

Prowadząc Bayern dominował, ale gospodarze marnowali swoje szanse. Gola powinien zdobyć Gnabry, jednak w 62. minucie zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem.

Gracze VfB atakowali sporadycznie, ale mogli wyrównać. W 74. minucie potężnie uderzył Giurassy, piłka otarła się jeszcze o obrońcę i trafiła w poprzeczkę. Pięć minut później piłka znalazła się w bramce gospodarzy, wcześniej jednak sędzia dostrzegł faul w ataku.

W końcówce gracze VfB szukali remisu i znaleźli go w doliczonym czasie. Sędzia po analizie VAR podyktował dla gości rzut karny. Do piłki podszedł Guirassy i potężnym strzałem doprowadził do sensacyjnego remisu!

Bayern Monachium - VfB Stuttgart 2:2 (1:0)
1:0 - Mathys Tel 36'
1:1 - Chris Fuhrich 57'
2:1 - Jamal Musiala 60'
2:2 - Sehrou Guirassy (k.) 90+2'

Bayern Monachium: Manuel Neuer - Alphonso Davies, Dayot Upamecano, Matthijs de Ligt, Noussair Mazraoui (63' Josip Stanisić) - Jamal Musiala (81' Sadio Mane), Joshua Kimmich, Leon Goretzka, Thomas Mueller (68' Eric Choupo-Moting) - Serge Gnabry (81' Ryan Gravenberch), Mathys Tel (63' Leroy Sane).

VfB Stuttgart: Florian Muller - Hiroki Ito, K. Mavropanos (84' Pascal Stenzel), Waldemar Anton - Silas Katompa Mvumpa (75' Juan Perea Mendoza), Atakan Karazor, Borna Sosa, Naouirou Ahamada (84' Enzo Millot), Wataru Endo (75' Lilian Egloff) - Sehrou Guirassy, Tiago Tomas (46' Chris Fuhrich).

Żółte kartki: Sane (Bayern) oraz Sosa, Ito, Anton, Karazor (VfB).

Sędzia: Christian Dingert.