To on następcą Lewandowskiego? Bayern rozważa transfer

To on następcą Lewandowskiego? Bayern rozważa transfer

Harry Kane reprezentuje Tottenham od wielu lat i już kilka razy media wieszczyły, że Anglik wreszcie trafi do innego klubu. Najbliżej było rok temu. W tym oknie było cicho, ale niewykluczone, że głośno o jego odejściu będzie za 12 miesięcy.

Rok temu Kane był w zasadzie jedną nogą poza Tottenhamem. A nawet można powiedzieć, że jego myśli również były w innym miejscu. Anglik był bardzo bliski przenosin do Manchesteru City i wiele wskazywało na to, że ostatecznie do takiego transferu dojdzie.

Wtedy napastnik został w klubie z Tottenham Hotspur Stadium i w Premier League zdobył 17 bramek, a do tego dorzucił 9 asyst. Poprzednia kampania pokazała, że snajper przyzwyczaił się do takiego stanu rzeczy, a start sezonu 2022/2023 tylko to potwierdza. Kane w pierwszych pięciu meczach ligowych strzelił cztery gole.

Podczas zamkniętego już okna transferowego pojawiały się informacje, że 29-latek był rozpatrywany przez Bayern Monachium jako potencjalny następca Roberta Lewandowskiego. Tego lata nic z tego nie wyszło, ale według niemieckich mediów temat może powrócić w najbliższych miesiącach.

Z informacji podawanych przez Christiana Falka i Tobiego Altschaeffla z dziennika "Bild" wynika, że przedstawiciele monachijskiego klubu poprosili Kane'a o to, by do lata następnego roku nie przedłużał umowy z Tottenhamem. Jego kontrakt z londyńskim klubem wygaśnie w 2024.

Anglik rozważa pozostanie w Londynie na dłużej, ale według Niemców, jeśli nie zdecyduje się na taki ruch, Bayern spróbuje sprowadzić go do siebie. To mógłby być naprawdę widowiskowy transfer, a przy okazji monachijczycy znowu mieliby typowego napastnika w swoich szeregach.

źródło: wp.pl