Krzysztof Piątek ma nowy klub

W końcu wyjaśniła się przyszłość Krzysztofa Piątka. Polaka oficjalnie swoim piłkarzem ogłosiła włoska US Salernitana 1919.

Przez długie tygodnie ciągnęła się saga co do przyszłości Krzysztofa Piątka. Polskiego napastnika bardzo mocno wypychano w ostatnich dniach z Herty Berlin. Główną przyczyną jest wysoka pensja, jaką pobierał napastnik.

Wokół snajpera reprezentacji Polski pojawiało się wiele klubów, które mogą go potrzebować. Mówiło się o kierunku duńskim czy tureckim. Od początku priorytetem dla Polaka był powrót do Włoch.

Piątek w końcu znalazł nowy klub. W sezonie 2022/2023 napastnika będzie reprezentował barwy US Salernitana 1919. Włoski klub wypożyczył napastnika z opcją wykupu po sezonie.

- US Salernitana 1919 informuje, że osiągnęła porozumienie z Herthą Berlin w sprawie wypożyczenia z prawem odkupienia napastnika urodzonego w 1995 roku Krzysztofa Piątka. Zawodnik będzie nosił koszulkę z numerem 99 - napisano w oficjalnym komunikacie.

Były snajper AC Milan we włoskiej Serie A dotychczas wystąpił łącznie w 69 meczach. W tym czasie strzelił 29 goli oraz zanotował jedną asystę. Liga włoska wydaje się być ziemią obiecaną dla Piątka.

źródło: wp.pl