Oficjalnie. Z lidera ekstraklasy przeszedł do drugiej ligi niemieckiej

Wisła Płock w ostatnich dniach okienka transferowego straciła jednego z kluczowych piłkarzy. W grającym w 2. Bundeslidze SpVgg Greuther Fuerth swoją karierę kontynuować będzie Damian Michalski.

"Serdecznie witamy, Damian!" - czytamy na twitterowym profilu spadkowicza z Bundesligi. Damian Michalski to jeden z piłkarzy, który ma pomóc SpVgg Greuther Fuerth w powrocie do najwyższej klasy rozgrywkowej. Niemiecki klub zapłacił za Polaka pół miliona euro.

- Damian to doświadczony i silny fizycznie środkowy obrońca, który ma również duży potencjał. Cieszymy się, że udało nam się znaleźć rozwiązanie dobre dla wszystkich stron - powiedział dyrektor zarządzający klubu, Rachid Azzouzi

- Jesteśmy przekonani, że Damian może wnieść do nas swoje cechy i zapewnić stabilność w obronie. Ze względu na swój wzrost i siłę, emanuje również niebezpieczeństwem w ofensywie. Przychodzi w dobrej formie i grał bardzo dobrze w tym sezonie - dodał szkoleniowiec Marc Schneider.

Michalski to jeden z liderów Wisły Płock, która rewelacyjnie rozpoczęła rozgrywki PKO Ekstraklasy. Zespół ten jest liderem tabeli i jak dotąd przegrał tylko jedno spotkanie.

Zanim Polak trafił do Wisły, był zawodnikiem GKS-u Bełchatów. W zespole z Płocka rozegrał 77 meczów i strzelił 7 goli.

źródło: wp.pl