Słaba wiadomość dla reprezentanta Polski

Marcin Kamiński już wkrótce może mieć nowego rywala w walce o miejsce w składzie. Według informacji brytyjskiego "The Athletic", blisko dołączenia do Schalke jest bowiem Sepp van den Berg z Liverpoolu.

W sezonie 2022/2023 Bundesligi Marcin Kamiński rozegrał tylko jedno spotkanie z czterech. Schalke z reprezentantem Polski w składzie przegrało 1:3 w wyjazdowym meczu z 1.FC Koeln. Trzy następne kolejki defensor przesiedział na ławce rezerwowych.

Szansą miało być dla niego odejście Malicka Thiawa, który najprawdopodobniej wkrótce dołączy do AC Milanu. Wszystko wskazuje na to, że Kamiński zyska jednak kolejnego rywala w walce o miejsce w ekipie "Die Knappen".

James Pearce z "The Athletic" poinformował, że Schalke 04 Gelsenkirchen jest blisko wypożyczenia Seppa van den Berga. Konkurencja była niemała, ponieważ 20-letniego defensora "The Reds" chciało u siebie kilka drużyn w tym m.in. Blackburn Rovers.

Zdaniem dziennikarza brytyjskiej gazety obrońca wicemistrzów Anglii zdecydował się już na transfer do ekipy z Zagłębia Ruhry. Oficjalne ogłoszenie przenosin Holendra to więc tylko kwestia czasu.

Sepp van den Berg został zawodnikiem Liverpoolu w 2019 roku, do którego trafił z PEC Zwolle za 4,4 miliona funtów. Sezon 2021/2022 spędził na wypożyczeniu w Preston. Łącznie rozegrał pięćdziesiąt spotkań.

źródło: wp.pl