Tymoteusz Puchacz w Serie A? Możliwy zaskakujący transfer

Tymoteusz Puchacz w ostatnich dniach okienka transferowego będzie poszukiwał nowego klubu. Według Tomasza Włodarczyka z portalu Meczyki.pl, Polakiem zainteresowana jest włoska Monza.

Tymoteusz Puchacz nie raz podkreślał, że dla niego gra w reprezentacji Polski jest najważniejsza. Wobec tego pozostanie w 1.FC Union Berlin na sezon 2022/2023 będzie bardzo ryzykowne w kontekście mistrzostw świata w Katarze.

W niemieckim klubie Polak nie może bowiem liczyć na regularne występy. Bez tego nie dostanie powołania na najważniejszą piłkarską reprezentacyjną imprezę czterolecia. Piłkarz absolutnie zdaje sobie z tego sprawę.

Wobec tego szuka minut w innym miejscu. Według Tomasza Włodarczyka zainteresowanie Polakiem wykazuje beniaminek Serie A, AC Monza. Włoski zespół poszukuje wzmocnienia lewej obrony.

Puchacz miałby zostać wypożyczony do Monzy. Klub występujący w najwyższej włoskiej klasie rozgrywkowej miałby mieć zagwarantowaną także opcję wykupu defensora po zakończeniu sezonu.

Przygoda wychowanka Lecha Poznań z klubem ze stolicy Niemiec dotychczas nie jest udana. Polak trafił do Berlina w lipcu 2021 roku. Od tego czasu udało mu się wystąpić w zaledwie siedmiu meczach. Zanotował dwie asysty.

źródło: wp.pl