Pojawia się szansa dla Bartosza Białka. Polak zmieni klub

Bartosz Białek wciąż ma przed sobą ponad dekadę grania, ale ostatnio siedzi na ławce. Według dziennikarzy holenderskiego "Telegraaf" Polak zostanie wypożyczony do Vitesse.

Bartosz Białek ma za sobą bardzo trudny sezon. Polak dopiero pod koniec grudnia 2021 roku wrócił do treningów z zespołem. Wcześniej napastnik pauzował z powodu zerwanego więzadła krzyżowego.

Do gry w piłkę na poziomie Bundesligi wrócił 9 stycznia 2022 roku. Wówczas zagrał 12 minut. Już do końca rozgrywek wchodził na boisko w samych końcówkach. W nowym sezonie nie zameldował się jeszcze na placu gry.

Polak chce jednak grać regularnie w piłkę, aby móc się dalej rozwijać. To w barwach VfL Wolfsburg obecnie mogłoby być niemożliwe. Wobec tego menadżerowie napastnika poszukali dla niego wypożyczenia.

Białek ma lada dzień udać się na wypożyczenie do holenderskiego Vitesse Arnhem. Tam dołączyłby do Kacpra Kozłowskiego, który na tej samej zasadzie trafił tam na rok z angielskiego Brighton and Hove Albion. Finalizacja przenosin ma być kwestią najbliższych godzin oraz przejściu badań medycznych.

Młody snajper w barwach niemieckiego zespołu łącznie dotychczas wystąpił w 36 meczach. W tym czasie udało mu się strzelić dwa gole. Był okres, gdy wydawało się, że może zostać pierwszym napastnikiem zespołu, ale do tego jak na razie nie doszło.

źródło: wp.pl