Borussia o włos lepsza od Herthy. Piątek odsunięty od składu

Na inaugurację 3. kolejki Bundesligi obyło się bez niespodzianki. Borussia M'gladbach wygrała 1:0 na własnym stadionie z Herthą Berlin za sprawą gola Alassane Plei.

Zespół Daniela Farke'a zgarnął cztery punkty w dwóch pierwszych meczach i był uznawany za faworyta. Strzelanie w siódmej minucie rozpocząć mógł Alassane Plea. Marc Oliver Kempf przeszkodził Francuzowi, następnie piłka odbiła się od lewego słupka.

Później okazję wypracował sobie Chidera Ejuke. Nigeryjczyk z Herthy Berlin uderzył w kierunku bramki, lecz Yann Sommer bezbłędnie interweniował.

W 33. minucie spotkania Jonas Hofmann próbował wrzucić piłkę w pole karne berlińczyków. Maximilian Mittelstaedt ewidentnie zablokował dośrodkowanie ręką i sędzia bez chwili zawahania wskazał na 11. metr. Doskonałej szansy nie zmarnował Plea. Co prawda bramkarz Oliver Christensen wyczuł intencje przeciwnika, ale nie sięgnął piłki.

Po przerwie Matthias Joellenbeck przyznał "Źrebakom" jeszcze jeden rzut karny. Filip Uremović zagrał ręką po strzale Ramy'ego Bensebainiego. Gracz Herthy obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Do piłki podszedł Hofmann. Skrzydłowy uderzył w prawy dolny róg, a Christensen popisał się znakomitą interwencją i przywrócił nadzieję gościom.

Rezultat jednak się nie zmienił. W 3. kolejce Bundesligi Borussia M'gladbach pokonała Herthę Berlin 1:0 i na ten moment jest liderem tabeli. Krzysztof Piątek nie znalazł się w kadrze stołecznej drużyny.

Borussia M'gladbach - Hertha Berlin 1:0 (1:0) 1:0 - Alassane Plea (k.) 34'