Interwencja Gikiewicza nie wystarczyła. Nieprawdopodobna wpadka Borussii

Rafał Gikewicz fantastycznie interweniował po strzale z 11 metrów, ale jego FC Augsburg przegrał 1:2 z 1.FSV Mainz 05. Po niesamowitym meczu Werder pokonał Borussię 3:2. VfL Wolfsburg Jakuba Kamińskiego podzielił się punktami z Schalke (0:0).

Polski bramkarz musiał wyciągać piłkę z siatki w 31. minucie, gdy Karim Onisiwo wygrał pojedynek sam na sam. Nie trzeba było czekać na odpowiedź gospodarzy. Już cztery minuty później Ermedin Demirović szczęśliwie wykończył akcję zawodników FC Augsburg.

Po przerwie Felix Uduokhai spowodował upadek Jonathana Burkardta w polu karnym. W 62. minucie do "jedenastki" został wyznaczony Aaron Martin. Hiszpan chciał wymierzyć sprawiedliwość, ale Rafał Gikiewicz rzucił się w swój lewy róg i po chwili pewnie chwycił piłkę. W doliczonym czasie gry gracze Mainz pomysłowo rozegrali rzut rożny. Lee Jae-Sung strzałem głową pokonał golkipera.

FC Augsburg musiał uznać wyższość 1.FSV Mainz 05 (1:2). Gikiewicz jest w wybornej formie. Niedawno 34-latek został wybrany piłkarzem tygodnia w Bundeslidze przez magazyn "Kicker", a w sobotę znowu był jednym z bohaterów. Z kolei Robert Gumny nie znalazł się w kadrze miejscowych.

Do 89. minuty Borussia Dortmund miała dwubramkową przewagę nad Werderem Brema. Na listę strzelców wpisali się Julian Brandt oraz Raphael Guerreiro. Później defensywa dortmundczyków zupełnie się posypała. Do siatki trafili kolejno: Lee Buchanan, Niklas Schmidt i Oliver Burke. Po niesamowitej pogoni Werder wygrał 3:2 na Signal Iduna Park.

Pierwszy raz trener VfL Wolfsburg wystawił w wyjściowym składzie Jakuba Kamińskiego. Skrzydłowy w 76. minucie został zmieniony przez Kevina Paredesa. "Wilki" podzieliły się punktami z Schalke 04 Gelsenkirchen. W końcówce pierwszej połowy Simone Terodde mógł dać wygraną gościom, lecz zmarnował rzut karny. Marcin Kamiński spędził 90 minut na ławce rezerwowych beniaminka.

Dużą niespodzianką było wysokie zwycięstwo TSG 1899 Hoffenheim na terenie Bayeru 04 Leverkusen (3:0). SC Freiburg wywiózł trzy punkty ze stadionu VfB Stuttgart (1:0).

Z dobrej strony pokazali się piłkarze Unionu Berlin. Stołeczny zespół zwyciężył 2:1 z wyżej notowanym RB Lipsk. Sytuacja Tymoteusza Puchacza się nie zmieniła. Reprezentant Polski obejrzał mecz z trybun Stadion An der Alten Foersterei.

FC Augsburg - 1.FSV Mainz 05 1:2 (1:1)
0:1 - Karim Onisiwo 31'
1:1 - Ermedin Demirović 35'
1:2 - Lee Jae-Sung 90+3'

Borussia Dortmund - Werder Brema 2:3 (1:0)
1:0 - Julian Brandt 45+2'
2:0 - Raphael Guerreiro 77'
2:1 - Lee Buchanan 89'