"Zatorował drogę". Niemcy są zachwyceni występem Polaka

- Raz po raz bronił mocne strzały i utrzymywał swoją drużynę w grze - czytamy w artykule "Kickera" podsumowującym występ Rafał Gikiewicza w meczu z Bayerem Leverkusen.

FC Augsburg w pierwszej kolejce niemieckiej Bundesligi zanotował druzgocącą porażkę 0:4 z SC Freiburg. Po tej kompromitacji piłkarze chcieli szybko zmazać plamę w meczu z Bayerem 04 Leverkusen.

Udało się to w meczu z faworyzowanym rywalem, który jest jednym z kandydatów do awansu do europejskich pucharów w sezonie 2023/2024. Goście pokonali faworyta 2:1 i wielka w tym zasługa Rafała Gikiewicza.

Polski golkiper zagrał doskonałe spotkanie. Według portalu ligainsider.de został oceniony na notę 1,5. Przypomnijmy, że w Niemczech najlepsza jest ocena 1, zaś najgorsza szóstka. Gikiewicz był więc bliski ideału.

"Gikiewicz wywołał poruszenie znakomitymi interwencjami. Bramkarz, któremu niedawno sprowadzono konkurenta, raz po raz bronił mocne strzały i utrzymywał swoją drużynę w grze" - to z kolei ocena występu na łamach "Kickera" w artykule, którego tytuł brzmiał "Znakomity Gikiewicz zatorował drogę".

Niemniej zachwyceni występem polskiego bramkarza byli także dziennikarze "Sport BILD". Tam golkiper Augsburga zasłużył na notę 2. Nikt w zespole nie zbliżył się nawet do takiej oceny.

Dobry występ "Gikiego" doceniły także popularne portale statystyczne. Według WhoScored.com Polak zasłużył na ocenę 8,7 na możliwe 10 punktów. Z kolei SofaScore oceniła bramkarza na 8,8.

źródło: wp.pl