Zabójcza końcówka Borussii Dortmund

Duże emocje na starcie 2. kolejki Bundesligi. Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe SC Freiburg 3:1, choć gole zaczęła strzelać dopiero w ostatnim kwadransie i to z dużą pomocą rywali.

Od 35. minuty prowadzili gospodarze, a wszystko dzięki precyzyjnej główce Michaela Gregoritscha, przy której Gregor Kobel nie miał żadnych szans.

Długo wydawało się, że faworyt nie odrobi tej straty, bowiem szło mu jak po grudzie. Edin Terzić dokonał jednak bardzo dobrych zmian, poza tym pomógł mu Mark Flekken, który w 77. minucie dał się pokonać pozornie niegroźnym uderzeniem z dystansu Jamiego Bynoe Gittensa. Bramkarz Freiburga niepotrzebnie próbował łapać piłkę i ta wpadła do siatki po jego rękach.

Goście wyrównali i szybko poszli za ciosem. Na 1:2 po świetnej kombinacyjnej akcji trafił Youssoufa Moukoko, zaś wynik zamknął uderzeniem z ostrego kąta Marius Wolf. Wszystkie bramki dla Borussii zdobyli zawodnicy, którzy pojawili się na boisku z ławki.

Ekipa z Dortmundu odniosła drugie zwycięstwo w sezonie 2022/2023 i z kompletem 6 pkt. zajmuje aktualnie 1. miejsce w tabeli Bundesligi. Freiburg pozostaje z 3 "oczkami", które wywalczył na inaugurację.

SC Freiburg - Borussia Dortmund 1:3 (1:0)

1:0 - Michael Gregoritsch 35' 1:1 - Jamie Bynoe Gittens 77' 1:2 - Youssoufa Moukoko 84' 1:3 - Marius Wolf 88'