Bayern kupił nowego środkowego napastnika

Bayern kupił nowego środkowego napastnika

Robert Lewandowski opuścił Monachium, ale Bawarczycy starają się go zastąpić tak dobrze, jak tylko potrafią. Oprócz Sadio Mane ich atak wzmocni także inny napastnik.

Bayern Monachium ogłosił transfer Mathysa Tela. 17-latek ostatnie dwa sezony spędził najpierw w akademii, a później pierwszym zespole Stade Rennes. W ostatniej kampanii zagrał dziesięć spotkań w Ligue 1. Teraz przyszedł czas na nowe wyzwania już na niemieckich boiskach.

Tel jest młodzieżowym reprezentantem Francji. Dla drużyn do lat 17 i 18 zagrał jak dotąd łącznie 15 razy, dziesięciokrotnie wpisując się na listę strzelców.

- Bayern to jeden z najlepszych klubów na świecie. Bardzo się cieszę i dam z siebie wszystko. Rozmowy z dyrektorem sportowym i działaczami zrobiły na mnie duże wrażenie i szybko uświadomiły mi, że zdecydowanie chcę trafić do Monachium - powiedział nowy nabytek mistrzów Niemiec, cytowany przez oficjalną stronę.

Głos zabrał także Hasan Salihamidzić. - Mathys to jeden z największych talentów na Starym Kontynencie. Jest szybki, dobry technicznie, wszechstronny. W tym roku został mistrzem Europy z reprezentacją U-17, będąc kapitanem zespołu. Obserwowaliśmy go od dawna, wiele klubów chciało podpisać z nim kontakt. Teraz potrzebuje czasu, by nabrać rytmu - stwierdził Bośniak.

Głównym następcą Roberta Lewandowskiego w Bawarii jest Sadio Mane, jednak Tel również zapewne będzie dostawał szanse od Juliana Nagelsmanna. Bundesliga rusza 5 sierpnia.

źródło: wp.pl