Serge Gnabry na dłużej w Bayernie Monachium

Serge Gnabry na dłużej w Bayernie Monachium

Bayern Monachium oficjalnie poinformował o przedłużeniu umowy z Sergem Gnabrym. Niemiec zostaje w klubie do czerwca 2026 roku.

W kontekście Serge'a Gnabry'ego wiele mówiło o jego ewentualnym odejściu z Bayernu Monachium. Wokół niemieckiego skrzydłowego, z wówczas zaledwie rocznym kontraktem, kręciło się wielu europejskich gigantów.

Okazuje się jednak, że wszystkie ich chęci można wyrzucić aktualnie do kosza. Gnabry bowiem przedłużył umowę z Bayernem Monachium o kolejne trzy lata. Nowe porozumienie wygasać będzie dopiero w czerwcu 2026 roku.

Klub ogłosił porozumienie tuż przed rozpoczęciem prezentacji zespołu na nadchodzące rozgrywki. Od początku mówiło się, że Gnabry nie chce nigdzie odchodzić, ale Bayern nie miał zamiaru spełniać jego oczekiwań, w ostatnich dniach udało się znaleźć porozumienie.

Łącznie Niemiec w barwach Bayernu dotychczas wystąpił w 171 meczach. W tym czasie udało mu się strzelić 64 gole oraz zanotować 40 asyst. Możliwe jest przesunięcie wychowanka na pozycję numer dziewięć po odejściu Roberta Lewandowskiego.

 

źródło: wp.pl