Sześć goli Borussii Dortmund. Hertha opuszcza strefę spadkową

Efektownym zwycięstwem Borussii Dortmund zakończył się jej mecz z VfL Wolfsburg. Gospodarze wygrali 6:1, zmniejszając stratę do Bayernu Monachium do sześciu punktów. W Dortmundzie przynajmniej na chwilę odżyły nadzieje na mistrzostwo Niemiec.

To był absolutnie fenomenalny mecz w wykonaniu Borussii Dortmund. Do 24. minuty gra ekipy z Wolfsburga jeszcze jako tako wyglądała, ale po trafieniu Toma Rothe na 1:0 wszystko się posypało. W czternaście minut Borussia strzeliła rywalom pięć goli i wyraźnie pokazała, która z drużyn tego popołudnia jest lepsza.

Dwie bramki dla BVB zdobył Erling Haaland, dla którego mogą to być ostatnie miesiące w Dortmundzie. Norweg jest bliski przenosin do Manchesteru City.

Szanse Borussii na mistrzostwo wciąż są realne, natomiast strata do liderującego Bayernu Monachium wynosi sześć punktów, a przecież Bawarczycy jeszcze zagrają w ten weekend. Do końca sezonu pozostały cztery kolejki, więc w teorii wszystko jest możliwe.

Szalenie ważne zwycięstwo odniosła Hertha Berlin. Gol strzelony na początku drugiej połowy przez Suata Serdar dał berlińczykom wygraną w Augsburgu. Trzy wywalczone punkty sprawiają, że Hertha opuszcza strefę spadkową, ponieważ VfB Stuttgart tylko zremisował bezbramkowo z 1.FSV Mainz 05.