Niemcy ocenili Gikiewicza i Gumnego po meczu z Bayernem

Augsburg przegrał na wyjeździe z Bayernem Monachium 0:1, w pierwszym składzie gości na boisko wybiegli Rafał Gikiewicz i Robert Gumny. Szczególnie bramkarz zanotował dobry mecz.

W 29. kolejce Bundesligi FC Augsburg napędził dużo strachu Bayernowi Monachium. Faworyt miał bardzo trudną przeprawę z zespołem Rafała Gikiewicza i Roberta Gumnego, długo utrzymywał się remis. Finalnie Bayernowi udało się przełamać defensywę gości. Gikiewicza w 82. minucie pokonał z rzutu karnego Robert Lewandowski.

Mimo wszystko indywidualnie polski bramkarz może zaliczyć ten występ do udanych, co jest tym bardziej istotne, że na trybunach stadionu w Monachium siedział i bacznie obserwował Czesław Michniewicz.

Aspirujący do reprezentacji Polski golkiper w meczu z wyżej notowanym rywalem zanotował 3 interwencje, w tym jedną naprawdę spektakularną, gdy zabrał gola Lewandowskiemu. Wydawało się, że piłka już jest w bramce, ale na jej drodze stanął właśnie Gikiewicz.

Robert Gumny z kolei na boisku przebywał przez 64 minuty, opuścił je z powodu urazu, do tego czasu prezentował się poprawnie. W końcu do 64. minuty polski obrońca był jednym z odpowiedzialnych za czyste konto Augsburga.

Według portalu Sofascore, bazującego na statystykach meczowych, Gikiewicz otrzymał ocenę 7.1, drugą najwyższą w zespole. Z kolei Gumny został oceniony na 6.8, trzecią najwyższą notę w ekipie gości.

Z kolei Whoscored, czyli portal działający na bardzo podobnych zasadach, przyznał bramkarzowi notę 7.0, najwyższą w drużynie. Polski obrońca został oceniony z kolei na 6.6, druga najwyższa ocena.

Podobne spojrzenie na grę naszych rodaków mieli niemieccy dziennikarze. Piszący dla dziennika "BILD" Gikiewiczowi wystawili 2, czyli najwyższą ocenę w zespole. Z kolei Gumy utrzymał 3, taką samą jak zdecydowana większość drużyny gości.

Augsburg utrzymuje bezpieczne sześciopunktowe prowadzenie nad strefą spadkową, zajmując obecnie 14. lokatę w tabeli niemieckiej Bundesligi.