Hoffenheim walczy o Ligę Mistrzów. Czwarte zwycięstwo z rzędu

TSG 1899 Hoffenheim było minimalnie lepsze od 1.FC Koeln. Drużyna Sebastiana Hoenessa wygrała 1:0 i wskoczyła na czwarte miejsce w tabeli.

Zespół gości był faworytem, ale to piłkarze 1.FC Koeln stwarzali sobie więcej sytuacji w pierwszej części gry. W 42. minucie znakomitą okazję zmarnował Anthony Modeste. Napastnik miał sporo miejsca po centrze z prawej strony boiska, ale piłka po jego strzale wylądowała na trybunach.

Na początku drugiej połowy szansę miał Jannes-Kilian Horn. Lewy obrońca zapędził się pod pole karne rywali i zdecydował się na strzał. Dobrze ustawiony był Oliver Baumann, który pewnie złapał piłkę.

Podopieczni Sebastiana Hoenessa kontrolowali wydarzenia boiskowe po zmianie stron. W 62. minucie gry David Raum ruszył lewym skrzydłem, a następnie wypatrzył w polu karnym Stefana Poscha. Austriacki obrońca najwyżej wyskoczył do piłki i strzałem głową pokonał Marvina Schawbe.

Posch zapewnił komplet swojej drużynie. TSG 1899 Hoffenheim zwyciężyło 1:0 na RheinEnergieStadion i po 25. kolejce zajmuje czwarte miejsce w tabeli Bundesligi. Zespół Hoenessa wygrał w czwartym meczu ligowym z rzędu. Z kolei 1.FC Koeln znajduje się na ósmej pozycji.

1.FC Koeln - TSG 1899 Hoffenheim 0:1 (0:0) 0:1 - Stefan Posch 62'