Demolka w Dortmundzie. Świetny Marco Reus

Marco Reus strzelił dwa gole i przy trzech asystował. Poprowadził Borussię Dortmund do efektownego zwycięstwa 6:0 z imienniczką z Moenchengladbach.

Borussia Dortmund pożegnała się jesienią z Ligą Mistrzów. W grupie nie poradziła sobie z Ajaksem i Sportingiem. Po lądowaniu w Lidze Europy zaliczyła wstydliwy występ. Po porażce 2:4 z Rangers FC była możliwość zrehabilitowania w Bundeslidze. Przeciwnikiem wicelidera był imiennik z M'gladbach, który w tym sezonie broni się przed spadkiem.

W poprzednim roku drużyny rozegrały ze sobą trzy mecze i w dwóch z nich lepsza była ekipa z Moenchengladbach. Do wszystkich konfrontacji doszło jednak w Borussia-Parku. W Dortmundzie gospodarze nie potknęli się w rywalizacji z imiennikiem od 2014 roku. W ostatnich dziewięciu spotkaniach strzelili 28 goli, a stracili tylko cztery. Z kolei w 12 meczach u siebie w tym sezonie Bundesligi zdobyli 39 bramek.

Najważniejszym piłkarzem meczu był Marco Reus. W 26. minucie znalazł się on w centrum pola karnego i otworzył wynik mocnym strzałem. W 32. minucie Reus asystował przy golu na 2:0 Donyella Malena. Ten wtargnął rozpędzony w szesnastkę i poradził sobie z Yannem Sommerem w sytuacji sam na sam.

Po golu na 3:0 Mariusa Wolfa w 70. minucie było jasne, że komplet punktów zostanie w Dortmundzie. Przy trafieniu zmiennika asystował ponownie Marco Reus, któremu nie było dość wrażeń w starciu z byłym klubem. Skompletował "hat-trick asyst" w 74. minucie, kiedy to z podania Reusa na 4:0 strzelił Youssoufa Moukoko. Koncert Niemca zakończył się uderzeniem na 5:0 w 81. minucie. W ostatniej minucie podstawowego czasu Emre Can podsumował demolkę uderzeniem z rzutu karnego na 6:0.

Borussia Dortmund - Borussia M'gladbach 6:0 (2:0)
1:0 - Marco Reus 26'
2:0 - Donyell Malen 32'
3:0 - Marius Wolf 70'
4:0 - Youssoufa Moukoko 74'
5:0 - Marco Reus 81'
6:0 - Emre Can (k.) 90'

Dortmund: Gregor Kobel - Emre Can, Mats Hummels, Dan-Axel Zagadou (42' Marin Pongracić), Raphael Guerreiro (68' Nico Schulz) - Mahmoud Dahoud, Jude Bellingham - Giovanni Reyna (30' Julian Brandt), Marco Reus, Thorgan Hazard (67' Marius Wolf) - Donyell Malen (68' Youssoufa Moukoko)

M'gladbach: Yann Sommer - Matthias Ginter, Marvin Friedrich (46' Marcus Thuram), Nico Elvedi - Stefan Lainer (67' Joe Scally), Kouadio Kone (78' Christoph Kramer), Florian Neuhaus, Ramy Bensebaini - Jonas Hofmann, Alassane Plea - Breel Embolo

Żółte kartki: Zagadou, Dahoud (Dortmund) oraz Bensebaini (M'gladbach)