Niefortunna interwencja Gikiewicza. Białek podniósł się z ławki

Rafał Gikiewicz dwa razy skapitulował. FC Augsburg z Polakiem w składzie przegrał 1:2 z SC Freiburg. Takim samym wynikiem zakończył się mecz VfL Wolfsburg - TSG 1899 Hoffenheim.

Już w czwartej minucie gry Rafał Gikiewicz musiał wyciągać piłkę z siatki. Rollandd Sallai zagrał z prawej strony do Nilsa Petersena, a ten strzałem głową pokonał polskiego golkipera.

FC Augsburg odpowiedział trafieniem Michaela Gregoritscha. Gospodarze przeprowadzili zespołową akcję, Florian Niederlechner oddał piłkę Austriakowi, który mocno uderzył zza pola karnego.

Losy meczu rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. SC Freiburg ponownie wyszedł na prowadzenie w 26. minucie. Gikiewicz niefortunnie interweniował po płaskim dośrodkowaniu Christiana Guntera. Nico Schlotterbeck wykorzystał zamieszanie, dopadł do piłki i umieścił ją w siatce.

Po wyrównanym meczu FC Augsburg przegrał 1:2 z SC Freiburg. Zespół Gikiewicza zajmuje 16. miejsce w stawce Bundesligi. W kadrze miejscowych zabrakło Roberta Gumnego, defensor zmaga się z kontuzją.

VfL Wolfsburg prowadził 1:0 z TSG 1899 Hoffenheim po pierwszej połowie, wynik otworzył Jonas Wind. W drugiej odsłonie bramki dla gości zdobyli Jacob Bruun Larsen oraz Andrej Kramarić. Bartosz Białek w doliczonym czasie podniósł się z ławki rezerwowych "Wilków" i zastąpił Jerome'a Roussillona. Ostatecznie zespół Polaka przegrał na własnym stadionie.

FC Augsburg - SC Freiburg 1:2 (1:2)
0:1 - Nils Petersen 4'
1:1 - Michael Gregoritsch 16'
1:2 - Nico Schlotterbeck 26'

VfL Wolfsburg - TSG 1899 Hoffenheim 1:2 (1:0)
1:0 - Jonas Wind 36'
1:1 - Jacob Bruun Larsen 73'
1:2 - Andrej Kramarić 78'

Arminia Bielefeld - 1.FC Union Berlin 1:0 (0:0)