Ważne punkty RB Lipsk. "Byki" w czołówce tabeli

To było przekonujące zwycięstwo. RB Lipsk pokonał sąsiadujące w tabeli 1.FC Koeln (3:1). Christopher Nkunku kolejny raz pokazał klasę.

Podopieczni Domenico Tedesco stwarzali sobie więcej sytuacji podbramkowych. Na pierwszego gola trzeba było czekać do 25. minuty. Christopher Nkunku ustawił sobie piłkę przed polem karnym gości, a następnie kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego.

W drugiej połowie błyszczał Dani Olmo. Ofensywny pomocnik zdecydował się na uderzenie z dystansu i zmieścił piłkę tuż przy lewym słupku. Marvin Schwabe nie zdążył zareagować.

Hiszpan odegrał kluczową rolę przy trzecim golu gospodarzy. W 57. minucie Olmo płasko dośrodkował do Angelino, który odnalazł się pod bramką rywali i z niewielkiej odległości skierował piłkę do siatki.

Przyjezdni zdobyli honorową bramkę w doliczonym czasie gry. Z rzutu rożnego dobrze dogrywał Mark Uth, a Tim Lemperle wygrał pojedynek główkowy i pokonał Petera Gulacsiego.

W ostatecznym rozrachunku RB Lipsk wygrał 3:1 i wskoczył na czwarte miejsce w tabeli Bundesligi. Obecnie 1.FC Koeln plasuje się na siódmej pozycji.

RB Lipsk - 1.FC Koeln 3:1 (1:0)
1:0 - Christopher Nkunku 25'
2:0 - Dani Olmo 54'
3:0 - Angelino 57'
3:1 - Tim Lemperle 90+1'