Potężne osłabienie Bayernu

Potężne osłabienie Bayernu

Bayern Monachium musi radzić sobie bez swojego kapitana. Klub potwierdził, że Manuel Neuer poddał się zabiegowi i będzie wyłączony z gry.

W sobotę Bayern Monachium pokonał 3:2 RB Lipsk i umocnił się na pozycji lidera Bundesligi. Po stronie gospodarzy Manuel Neuer zagrał w pełnym wymiarze czasowym. Golkiper skapitulował po strzałach Andre Silvy oraz Christophera Nkunku. To był szczególny dzień dla 35-latka, który zrównał się z Oliverem Kahnem (więcej TUTAJ).

Wygląda na to, że kapitan Bayernu okupił ten mecz kontuzją. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu monachijczyków, Neuer w niedzielę przeszedł operację stawu kolanowego i jest niezdolny do gry. Według informacji "Sky Sport", zawodnik wróci do drużyny za 3-4 tygodnie.

- Wszyscy w klubie i całej drużynie życzymy Manuelowi szybkiego powrotu do zdrowia i jesteśmy pewni, że niebawem znowu będzie z nami w doskonałej formie - mówił dyrektor sportowy, Hasan Salihamidzić.

To fatalna wiadomość dla mistrzów Niemiec. Od wielu lat Neuer jest opoką defensywy Bayernu. W tym sezonie Bundesligi zagrał dotychczas w 20 spotkaniach i siedem razy zachował czyste konto.

Na kogo postawi Julian Nagelsmann? Dublerem Neuera jest Sven Ulreich. W odwodzie pozostaje jeszcze 22-letni Christian Fruechtl. Z kolei Alexander Nuebel przebywa na wypożyczeniu w AS Monaco.

źródło: wp.pl