Legenda nie ma wątpliwości. Tylko Lewandowski może to zrobić

Legenda nie ma wątpliwości. Tylko Lewandowski może to zrobić

Robert Lewandowski w poprzednim sezonie pobił rekord Gerda Muellera. Czy ktoś będzie w stanie przebić wyczyn polskiego napastnika? Juergen Klinsmann zabrał głos na ten temat.

Robert Lewandowski pobił już wiele rekordów, ale jeden z najcenniejszych celów udało mu się zrealizować w poprzednim sezonie. Polski napastnik ukończył rozgrywki Bundesligi, mając na koncie 41 bramek. Nikt w historii niemieckiej ekstraklasy czegoś takiego nie osiągnął.

Gwiazdor Bayernu Monachium pobił rekord Gerda Muellera. Czy w przyszłości znajdzie się ktoś, kto zrzuci z tronu "Lewego"? Juergen Klinsmann widzi tylko jedną opcję.

- Nie sądzę, by ktokolwiek pobił jego rekord. Jedynym wyjątkiem może być Lewandowski. Jest w stanie pobić swój wynik 41 goli w jednym sezonie. Jest jednym z piłkarzy, którzy mogą grać do 40. roku życia - mówi słynny piłkarz na stronie Bundesligi.

Legendarny Niemiec pociągnął także temat piłkarskiej długowieczności Lewandowskiego. Klinsmann wierzy w to, że jeszcze przez dobrych kilka lat będziemy oglądać w akcji kapitana reprezentacji Polski.

- Ronaldo, Messi i Lewandowski są tak profesjonalni i zmotywowani, że pewnie wymyślą jakiś sposób na przedłużenie kariery o kilka lat. Dbają o odżywianie, sen, dodatkowe treningi. Zatrudniają własnych trenerów osobistych i dietetyków. To ludzie, którzy mówią wprost, że jeżeli da im to dodatkowe trzy lub cztery sezony w karierze, to nie jest to duży wydatek, ale szansa na zdobycie dodatkowych trofeów. I myślę, że tak właśnie zrobi Robert - komentuje.

Lewandowski w tym sezonie Bundesligi strzelił już 23 gole w 20 meczach. Łącznie we wszystkich rozgrywkach klubowych zdobył 34 bramki.

źródło: wp.pl