Szczęście w nieszczęściu. Gikiewicz wysłany na kwarantannę

Szczęście w nieszczęściu. Gikiewicz wysłany na kwarantannę

Rafał Gikiewicz zakomunikował, że został zakażony wirusem COVID-19. Bramkarz FC Augsburg na szczęście łagodnie przechodzi chorobę.

"COVID dopadł mnie chyba w najlepszym możliwym momencie. Przerwa reprezentacyjna. Brak symptomów i czuję się dobrze. Widzimy się od następnego tygodnia na zielonych boiskach" - napisał w swoich mediach społecznościowych.

Rafał Gikiewicz otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa i nie może trenować z resztą drużyny FC Augsburg. Doświadczony bramkarz powinien wrócić do gry tuż po przerwie reprezentacyjnej.

Polak opuścił czwartkowy sparing z SSV Jahn Regensburg. Szkoleniowiec postawił na młodego Daniela Kleina.

34-latek jest podporą defensywy zespołu z WWK Arena i ma pewne miejsce między słupkami. W trwających rozgrywkach Bundesligi wystąpił we wszystkich 20 spotkaniach, pięć razy zachował czyste konto.

Klub Rafała Gikiewicza oraz Roberta Gumnego walczy o utrzymanie. Na tę chwilę FC Augsburg zajmuje 16. miejsce w tabeli i traci tylko dwa punkty do 15. VfL Wolfsburg. W ramach 21. kolejki zagrają na własnym stadionie z Unionem Berlin. Ten mecz zostanie rozegrany 5 lutego o godz. 15:30.

 

źródło: wp.pl