VfL Wolfsburg znów nie wygrał

Zespół VfL Wolfsburg, którego zawodnikiem jest polski napastnik Bartosz Białek (spędził całą potyczkę na ławce rezerwowych), przegrał na wyjeździe z RB Lipsk (0:2) w 20. kolejce Bundesligi.

Zespoły z Lipska oraz Wolfsburga rozczarowują w tym sezonie mistrzostw Niemiec i w niedzielę każda z tych ekip chciała co oczywiste zdobyć komplet punktów. W roli faworyta do rywalizacji przystępowali piłkarze RB, którzy wygrali trzy ostatnie mecze biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki.

Podopieczni Domenico Tedesco od początku batalii starali się narzucić swój styl gry. Pierwszy groźny strzał w 18. minucie oddał Hugo Novoa Ramos, ale piłkę do boku oddał Koen Casteels.

Jeszcze przed przerwą zagotowało się pod bramką gospodarzy, których przed stratą gola uchronił Peter Gulacsi, broniąc uderzenie rywala z bliskiej odległości.

Po zmianie stron RB Lipsk dopięli swego i w 76. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas piłkę głową do siatki z około metra wpakował Willi Orban.

Natomiast wynik zawodów osiem minut później ustalił Josko Gvardiol, który w sytuacji sam na sam pokonał Casteelsa. Asystę przy tym golu zaliczył Nordi Mukiele.