Arminia poza strefą spadkową. Popisowy występ Austriaka

Arminia Bielefeld wykonała kolejny krok w kierunku utrzymania w Bundeslidze. "Die Blauen" pewnie wygrali na stadionie Eintrachtu Frankfurt (2:0). Patrick Wimmer zasłużył na miano bohatera meczu.

Już w piątej minucie gry przyjezdni rozpracowali defensywę Eintrachtu Frankfurt. Podopieczni Franka Kramera przeprowadzili zespołową akcję, Patrick Wimmer wykorzystał błąd Timothy'ego Chandlera i oddał strzał obok interweniującego bramkarza.

Wimmer odegrał kluczową rolę przy drugiej bramce. W 27. minucie Austriak kapitalnie dośrodkował "krzyżakiem" do Alessandro Schoepfa, a ten klatką piersiową skierował piłkę do siatki.

Gospodarze mieli swoje sytuacje. Przed końcem pierwszej połowy Rafael Santos Borre uderzył z niewielkiej odległości, ale Stefan Ortega wykazał się refleksem i zażegnał niebezpieczeństwo.

Ortega ponownie uratował swoją drużynę w 56. minucie. Bramkarz Arminii wygrał pojedynek z Jesperem Lindstroemem. W doliczonym czasie przed szansą stanął Santos Borre, jednak trafił prosto w Ortegę.

W 20. kolejce Bundesligi Arminia zwyciężyła 2:0 z Eintrachtem i zameldowała się na 14. pozycji w tabeli. Po porażce na Deutsche Bank Park frankfurtczycy znajdują się na ósmym miejscu.

Eintracht Frankfurt - Arminia Bielefeld 0:2 (0:2)

0:1 - Patrick Wimmer 5' 0:2 - Alessandro Schoepf 27'