FC Koeln w grze o europejskie puchary. Powrót Bartosza Białka

FC Koeln utrzymuje się w czołówce tabeli. Tym razem podopieczni Steffena Baumgarta wygrali 3:1 na terenie Herthy Berlin. Bartosz Białek wrócił na boisko po poważnej kontuzji. Jego VfL Wolfsburg niespodziewanie przegrał 0:1 z VfL Bochum.

Pierwsze minuty należały do "Kozłów". Goście w 30. minucie rozpracowali defensywę Herthy Berlin. Mark Uth zacentrował z lewej strony do Anthony'ego Modeste'a, a ten strzałem głową skierował piłkę do siatki.

Zawodnicy Steffena Baumgarta poszli za ciosem i kilkadziesiąt sekund później prowadzili już 2:0. Ondrej Duda wykorzystał zamieszanie po dośrodkowaniu z narożnika. Były piłkarz Legii był dobrze ustawiony przed polem karnym i mocnym uderzeniem pokonał Alexandra Schwolowa.

Gospodarze mieli duże szczęścia w 57. minucie. Vladimir Darida próbował dośrodkować z rzutu wolnego, lecz nikt nie przeciął toru lotu piłki. Gol został zapisany na konto Czecha.

an Thielmann postawił kropkę nad "i" w doliczonym czasie. Młody napastnik z łatwością minął Schwolowa i wbił piłkę do bramki.

Ostatecznie FC Koeln zwyciężyło 3:1 w Berlinie i po 18 seriach gier znajduje się na szóstym miejsce w tabeli. Zespół z RheinEnergieStadion jest rewelacją sezonu w Bundeslidze. Dennis Jastrzembski nie podniósł się ławki rezerwowych Herthy.

To był kolejny dobry występ Modeste'a. Francuski snajper uzbierał już 12 trafień i zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji strzelców. Liderem jest Robert Lewandowski (20 goli).

W drugim niedzielnym meczu VfL Bochum było lepsze od VfL Wolfsburg (1:0). Milos Pantović przechylił szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy. W 78. minucie na murawie zameldował się Bartosz Białek. To był pierwszy występ młodzieżowego reprezentanta Polski od 24 kwietnia 2021 roku.

Hertha Berlin - 1.FC Koeln 1:3 (0:2)
0:1 - Anthony Modeste 30'
0:2 - Ondrej Duda 32'
1:2 - Vladimir Darida 57'
1:3 - Jan Thielmann 90+1'

VfL Bochum - VfL Wolfsburg 1:0 (0:0)

1:0 - Milos Pantović 60'