Krzysztof Piątek oficjalnie w nowym zespole

Krzysztof Piątek oficjalnie w nowym zespole

Krzysztof Piątek oficjalnie stał się zawodnikiem ACF Fiorentina. Kierownictwo klubu potwierdziło jego wypożyczenie w sobotnie południe. To jego powrót do Włoch po blisko dwuletniej przerwie.

Już w piątek potwierdziły się medialne doniesienia dotyczące wypożyczenia Krzysztofa Piątka z Herthy Berlin do ACF Fiorentina. Wciąż czekano jednak na oficjalne potwierdzenie ze strony klubu.

Wiadomo, że Polak będzie stanowił opcję rezerwową dla Dusana Vlahovicia, który rozgrywa kapitalny sezon. Strzelił już 18 bramek w 22 meczach.

Już wcześniej kierownictwo klubu informowało, że Piątek zagra w Fiorentinie z nr 19. Z takim numerem występował zaraz po przyjściu do AC Milan.

Dodajmy, że powrót Krzysztofa Piątka do Serie A był szeroko komentowany we włoskich mediach. Dziennikarze zastanawiają się, czy "Il Pistolero" będzie w stanie wrócić do formy, jaką prezentował za czasów gry w Genoi.

Do Fiorentiny Piątek został wypożyczony na pół roku z opcją pierwokupu. Jego obecny kontrakt z Herthą Berlin wygasa bowiem dopiero w czerwcu 2025 roku (do stolicy Niemiec trafił w styczniu 2020 za kwotę 24 mln euro).

26-latek w swojej karierze występował w Lechii Dzierżoniów, KGHM Zagłębie Lubin, Cracovii, Genoa CFC, AC Milan, a ostatnio w Hercie Berlin. Portal transfermarkt.de wycenia wartość rynkową 21-krotnego reprezentanta Polski na 10 mln euro.

źródło: wp.pl