Świetny początek roku Lewandowskiego!

Robert Lewandowski udowodnił, że jest jednym z najlepszych piłkarzy świata. Napastnik Bayernu Monachium wymanewrował defensora Borussii M'glandbach i otworzył wynik w piątkowym spotkaniu. Mimo to Bawarczycy źle rozpoczęli nowy rok.

Bayern Monachium chciał odegrać się Borussii M'gladbach, który w Pucharze Niemiec sensacyjnie rozgromił Bawarczyków aż 5:0. O to było jednak trudno, ponieważ zespół na początku roku zespół Juliana Nagelsmanna był zdziesiątkowany przez pandemię koronawirusa.

COVID-19 dopadł wiele gwiazd przed starciem na Allianz Arena. Przed piątkowym spotkaniem okazało się, że zakażeni są m.in. Manuel Neuer, Alphonso Davies, Leroy Sane czy Dayot Upamecano.

Mimo to Bayern Monachium od początku meczu chciał zdominować rywala. Swoje sytuacje miał także Robert Lewandowski. Ostatecznie kapitan reprezentacji Polski trafił do siatki już w osiemnastej minucie. Napastnik potrzebał jednego zwodu, aby zgubić Nico Elvediego.

"Lewy" w pojedynku sam na sam pokonał Yanna Sommera. Choć Bawarczycy strzelili pierwszego gola, ich gra z minuty na minutę wyglądała o wiele gorzej. Goście doszli do głosu i dość szybko zdobyli bramkę wyrównującą. Wszyssko za sprawą zamieszania w polu karnym mistrzów Niemiec.

Wykorzystał je Florian Neuhaus, który wykorzystał niezdecydowanie defensorów Bayernu Monachium. Joshua Kimmich źle wybijając piłkę, zagrał pod nogi Neuhausa. Pomocnik gości mocnych strzałem pod nogami Svena Ulreicha, doprowadził do wyrównania.

Kilka minut później Borussia M'Gladbach wygrywała już na Allianz Arena. Dośrodkowanie Luca Netza świetnie wykorzystał Stefan Lainer. Ten wyskoczył najwyżej do piłki w polu karnym Bawarczyków i zaskoczył wielu fanów Bundesligi.

Bayern Monachium - Borussia M'gladbach 1:2 (1:2)

Bayern Monachium: Sven Ulreich - Benjamin Pavard, Joshua Kimmich, Niklas Suele - Malik Tillman, Jamal Musiala, Marc Roca, Serge Gnabry - Marcel Sabitzer, Thomas Mueller - Robert Lewandowski

Borussia M'gladbach: Yann Sommer - Matthias Ginter, Nico Elvedi, Tony Jatschke - Stefan Lainer, Christoph Kramer, Florian Neuhaus, Kouadio Kone, Luca Netz - Breel Embolo, Lars Stindl

Żółte kartki: Lars Stindl (Borussia M'gladbach)

Sędzia: Daniel Siebert