Robert Lewandowski w jedenastce kolejki

Robert Lewandowski doczekał się wyróżnienia za znakomitą grę w meczu Bundesligi z VfB Stuttgart (5:0). Polak strzelił dwa gole i był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku, dzięki czemu jego drużyna zaliczyła bardzo wysokie zwycięstwo. W związku z bardzo dobrą grą Lewandowski znalazł się w najlepszej jedenastce kolejki serwisu whoscored.com.

Robert Lewandowski strzelił swojego 17. i 18. gola w trwającym sezonie niemieckiej Bundesligi. Polak dwukrotnie trafił do siatki VfB Stuttgart, czyniąc to w ciągu zaledwie trzech minut. Bayern bez większych problemów pokonał gospodarzy i wciąż ma 6 punktów przewagi nad drugą Borussią Dortmund.

Za występ należało wyróżnić przede wszystkim Serge'a Gnabry'ego, autora trzech goli i dwóch asyst. Niemiec uczestniczył w każdym z trafień Bayernu, ale nie był jedynym wyróżniającym się piłkarzem Bawarczyków. Łącznie aż trzech zawodników Bayernu znalazło się w jedenastce tygodnia Bundesligi.

W jedenastce kolejki Bundesligi znalazł się Robert Lewandowski (co ważne, otrzymał najwyższą możliwą ocenę, czyli 10,0), ale również Serge Gnabry (również z najwyższą możliwą notą) oraz Benjamin Pavard. Wśród napastników wyróżniono jeszcze choćby Patrika Schicka z Bayeru Leverkusen, czyli jednego z rywali Lewandowskiego do korony króla strzelców.

Warto przypomnieć, że serwis whoscored.com wybiera jedenastkę kolejki i noty dla zawodników poprzez zaawansowane algorytmy, które biorą pod uwagę wszystkie dostępne statystyki. 

 

źródło: wp.pl