Potknięcie zespołu Gikiewicza i Gumnego. Show napastnika Bayeru

Rafał Gikiewicz puścił trzy gole w starciu z VfL Bochum. FC Augsburg przegrał 2:3 z beniaminkiem i ma niewielką przewagę nad przedostatnią Arminią Bielefeld. Na trzecim miejscu utrzymuje się Bayer. "Aptekarze" rozbili Greuther Fuerth 7:1.

W 14. kolejce drużyna Polaków podejmowała VfL Bochum. Zespół gości był faworytem tej rywalizacji i rozpoczął strzelanie w 23. minucie. Gerrit Holtman uruchomił podaniem Sebastiana Poltera, który wyprzedził dwóch przeciwników, a następnie bez większego trudu pokonał Rafała Gikiewicza.

Przyjezdni podwyższyli wynik w 40. minucie. Obrońcy FC Augsburg fatalnie zachowali się po dośrodkowaniu z narożnika i piłka spadła pod nogi Holtmana. Skrzydłowym silnym strzałem nie dał szans bramkarzowi na interwencję.

Trzeci gol padł w podobnych okolicznościach. Z rzutu rożnego dogrywał Eduard Lowen i Sebastian Polter głową skierował piłkę do siatki. W ten sposób doświadczony napastnik ustrzelił dublet.

Na początku drugiej odsłony gospodarze zdobyli honorową bramkę. W roli asystenta wystąpił Daniel Caligiuri, a Michael Gregoritsch skierował piłkę do siatki. Caligiuri zaznaczył swoją obecność na boisku w 86. minucie, gdy wykorzystał rzut karny.

VfL Bochum wygrało 3:2 w starciu wyjazdowym z FC Augsburg. Klub Gikiewicza i Robert Gumnego znajduje się dopiero na 16. pozycji w tabeli Bundesligi. Ten drugi zagrał w roli prawego obrońcy.

Na najniższym stopniu podium pozostaje Bayer 04 Leverkusen. Tego samego dnia "Aptekarze" rozprawili się z Gretuher Fuerth (7:1). Próbkę swoich umiejętności dał Patrik Schick. Czeski snajper w drugiej połowie zdobył aż cztery bramki i jest obecnie wiceliderem klasyfikacji strzelców (12 goli).

Zespół 1.FSV Mainz 05 sprawił niespodziankę w meczu z VfL Wolfsburg. W kadrze gości zabrakło Bartosza Białka, młody Polak wciąż leczy kontuzję.

FC Augsburg - VfL Bochum 2:3 (0:3)
0:1 - Sebastian Polter 23'
0:2 - Gerrit Holtmann 40'
0:3 - Sebastian Polter 45+2'
1:3 - Michael Gregoritsch 58'
2:3 - Daniel Caligiuri (k.) 86'

Bayer 04 Leverkusen - SpVgg Greuther Fuerth 7:1 (3:1)
1:0 - Amine Adli 12'