"Spektakl". Niemieckie media zachwycone poziomem meczu Bayernu

Niemieckie media są zachwycone widowiskiem stworzonym przez Bayern Monachium i Borussię Dortmund. W relacjach pomeczowych przeważało jedno stwierdzenie "spektakl". Jednakże nie wszystko było doskonałe, bowiem zwrócono uwagę na pracę sędziego.

"Bild": Spektakl

Największy niemiecki dziennik - "Bild" - nie może wyjść z podziwu po "Der Klassiker". Dziennikarze w relacji pomeczowej byli zachwyceni jakością gry zarówno po jednej, jak i drugiej stronie. Ostatecznie stwierdzono, że wynik okazał się "gorzkim końcem dla Dortmundu".

Podkreślono również, że Bayern Monachium dzięki wygranej 3:2 z Borussią Dortmund oddalił się od reszty rywali w ligowej tabeli. Tym samym Bawarczycy zaczynają budować bezpieczną przewagę w drodze po kolejne mistrzostwo.

Sport.de: Kontrowersyjne użycie VAR. Bayern pokonuje BVB

Portal Sport.de w relacji pomeczowej dużo miejsca poświecił decyzjom sędziowskim. Podkreślono, że kilka z nich było kontrowersyjnych i tylko potęgowało emocje zarówno na boisku, jak i na trybunach. Doszło nawet do takiej sytuacji, iż arbiter musiał opuszczać murawę w asyście ochrony.

Sport1.de: Bayern wygrywa z BVB po spektaklu

Zdaniem portalu Sport1.de "Der Klassiker" przyniósł kibicom praktycznie wszystko. Były wielkie emocje, piękne bramki, kontrowersje sędziowskie a nawet groźne kontuzje. Ostatecznie zdaniem tego tytułu Bayern przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść dzięki błysku geniuszu Roberta Lewandowskiego.

"TZ": Monachijczycy wygrywają po zapierającym dech w piersiach klasyku. Kontrowersyjne rzuty karne

Gazeta "TZ" nie może wyjść z podziwu poziomu spotkania. "Der Klassiker" określono mianem "wybuchowego", bowiem działo się w tym meczu wszystko. Ostatecznie jednak stwierdzono, że najsprawiedliwszym wynikiem tego spotkania byłby remis, ponieważ obie ekipy stworzyły równorzędne widowisko.

"Die Welt": Bayern wygrywa po spektakularnym meczu w Dortmundzie

Nie mogło być inaczej. "Die Welt" również jest zachwycone poziomem sobotniego spotkania. Zwrócono uwagę, że obie ekipy po raz kolejny udowodniły, że klasyki z ich udziałem to prawdziwa uczta dla kibiców.

Co ciekawe, w tej relacji zwrócono również uwagę na skandal, do którego doszło przed meczem. W tak ostrych słowach nazwano podszycie się niemieckiego komika Sebastiana Pufpaffa i jego kolegów pod zawodników Borussii Dortmund.

Spox.com: FCB wygrywa topowy mecz i powiększa prowadzenie w tabeli

Na portalu Spox.com w głównej mierze skupiono się na kontrowersyjnym karnym po zagraniu ręką Matsa Hummelsa. W 77. minucie sędzia skorzystał z VAR i po dłuższej analizie zdecydował się podyktować "jedenastkę", którą skutecznie wykorzystał Robert Lewandowski. Zdaniem tego tytułu to była sytuacja wypaczająca wynik wspaniałego widowiska.

źródło: wp.pl