Poznaliśmy cele transferowe Bayernu

Poznaliśmy cele transferowe Bayernu

Monachijczycy chcą w przyszłości mocniej postawić na niemieckich zawodników. Ujawniono dwa nazwiska, którymi się interesują.

Bayern Monachium bardzo chce, by jego piłkarze zawsze byli podstawą reprezentacji Niemiec. W tej chwili występuje w niej nawet do siedmiu graczy z Allianz Arena. Prezes klubu, Oliver Kahn zamierza podtrzymywać taki stan rzeczy i już planuje transfery nowych niemieckich zawodników.

Jak w "Bild TV" przekazał Christian Falk, jeden z najlepiej poinformowanych dziennikarzy piłkarskich naszych zachodnich sąsiadów, monachijczycy aktywnie pracują nad ściągnięciem Floriana Wirtza i Ridle'a Baku. Pierwszy z nich jest graczem Bayeru Leverkusen. Ma 18 lat i w 2023 roku miałby stać się poważną opcją dla mistrzów Niemiec.

Z kolei Baku ma już 23 lata i cztery występy w kadrze prowadzonej przez Hansiego Flicka. Prawy skrzydłowy, który występuje także jako defensor był bliski transferu do Bayernu już w 2020 roku. Ostatecznie Bawarczycy zdecydowali się podpisać kontrakt z Bouną Sarrem.

W ostatnim czasie klub z Monachium często kupował piłkarzy francuskich. W przyszłości ten kierunek ma się jednak zmienić.

źródło: wp.pl