Trzy gole w Lipsku. Radość Bayernu po porażce BVB

Bayern Monachium powiększył przewagę nad wiceliderem. W sobotni wieczór druga w Bundeslidze Borussia Dortmund przegrała w Lipsku z RB 1:2.

Rośnie przewaga Bayernu Monachium nad resztą drużyn. W sobotę trzy punkty straciła 2. w Bundeslidze Borussia. Drużyna z Dortmundu gościła na trudnym terenie w Lipsku.

RB ostatnio regularnie punktuje, z kolei Borussia wygrywała w poprzednich kolejkach mecz za meczem. W spotkaniu 11. kolejki została jednak zatrzymana.

W 1. połowie padł tylko jeden gol. W 29. minucie Christopher Nkunku otrzymał dogranie od Josko Gvardiola i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza gości.

Borussia doprowadziła do remisu siedem minut po przerwie. Marco Reus wykorzystał dogranie Thomasa Meuniera. Decydująca dla losów meczu była 68. minuta. W niej Yussuf Poulsen zachował najwięcej sprytu i po dograniu Nkunku zapewnił zespołowi z Lipska komplet punktów.

RB Lipsk - Borussia Dortmund 2:1 (1:0)

1:0 - Nkunku 29' 1:1 - Reus 52' 2:1 - Poulsen 68'