Trzy gole w meczu Bayernu Monachium!

Choć nie miał wielu okazji, strzelił swojego trzynastego gola w tym sezonie Bundesligi. Robert Lewandowski w drugiej połowie podwyższył prowadzenie, a jego Bayern Monachium pokonał Freiburg i umocnił się na pozycji lidera tabeli.

W tym tygodniu Robert Lewandowski obchodził jubileusz. Napastnik Bayernu Monachium we wtorek po raz setny zagrał w spotkaniu Ligi Mistrzów. Występ przeciwko Benfice Lizbona (5:2) uczcił hat-trickiem. Wiele wskazywało na to, że w sobotę jego zespół będzie miał o wiele prostsze zadanie, a Polak dorzuci kolejne trafienia.

Choć SC Freiburg w tym sezonie radzi sobie świetnie i po jedenastu kolejkach zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Drużyna Christiana Streicha na swojej drodze pokonała m.in. Borussię Dortmund (2:1). Na Allianz Arena goście dobrze się bronili, ale tylko do trzydziestej minuty.

Wtedy do głosu doszedł Leon Goretzka, który świetnie wykorzystał podanie Thomasa Muellera. Pomocnik Bayernu Monachium w sytuacji sam na sam z łatwością pokonał golkipera rywali. Bawarczycy mieli jednak problemy ze stworzeniem sytuacji. Lepiej było dopiero po przerwie.

W drugiej połowie kolejne trafienia mógł dołożyć Goretzka. Pomocnik z jedenastego metra uderzył prosto w słupek. Kilka minut później jego strzał otarł się od poprzeczki. Piłka nie szukała za to Roberta Lewandowskiego. Snajper nie miał zbyt wielu okazji.

Napastnik Bayernu Monachium na kwadrans przed końcem spotkania pokazał jednak swój kunszt. Kapitan reprezentacji Polski wykorzystał dopieszczone podanie Leroya Sane i podwyższył prowadzenie w sobotnim meczu.

Freiburg w samej końcówce złapał kontakt po bramce Janika Haberera, który strzałem po długim słupku pokonał Manuela Neuera. Ostatecznie Bawarczycy zanotowali kolejne zwycięstwo i czekają na to odpowiedź Borussii Dortmund. Wicelider traci na ten moment cztery punkty do mistrzów Niemiec.

Dla Roberta Lewandowskiego było to trzynaste trafienie w tym sezonie Bundesligi. Tym samym umocnił się w klasyfikacji strzelców Bundesligi. Nad drugim Erlingiem Haalandem ma przewagę czterech goli.

Bayern Monachium - SC Freiburg 2:1 (1:0)
1:0 - Leon Goretzka 30'
2:0 - Robert Lewandowski 75'
2:1 - Janik Haberer 90+2'

Składy:

Bayern Monachium: Manuel Neuer - Niklas Suele, Dayot Upamecano, Lucas Hernandez, Alphonso Davies - Joshua Kimmich, Leon Goretzka - Kingsley Coman, Thomas Mueller, Leroy Sane - Robert Lewandowski

SC Freiburg: Mark Flekken - Manuel Gulde, Philipp Lienhart, Nico Schlotterbeck - Lukas Kubler, Maximilian Eggestein, Nicolas Hofler, Christian Gunter - Woo-Yeong Jeong, Lucas Holer, Vincenzo Grifo