Bayern złamie zasadę? Wszystko dla Lewandowskiego

Bayern złamie zasadę? Wszystko dla Lewandowskiego

"Bild" pisze o zasadzie "U-31" w Bayernie. Jeśli działacze z Monachium realnie myślą o nowym kontrakcie dla Roberta Lewandowskiego, będą musieli ją złamać. Zrobili to już dla innych piłkarzy.

We wtorek, w Amazon Prime Video, ukazał się dokument, pokazujący funkcjonowanie Bayernu Monachium zza kulis. Pokazano między innymi rozmowę dyrektora sportowego Hasana Salihamidzicia z szefem klubu Oliverem Kahnem.

Tematem rozmowy było przedłużenie kontraktu dla zmiennika Lewandowskiego, Erica Choupo-Motinga. Salihamidzić zdradził, iż mają w Bayernie niepisaną zasadę ("Bild" nazwał ją U-31), że graczom powyżej 31. roku życia oferują tylko roczny, nowy kontrakt.

Co na to Kahn? - Jeśli teraz zmiękniemy, to zawsze będziemy mięknąć. Musimy zdecydować albo tak, albo tak - odpowiedział wybitny przed laty bramkarz bawarskiej drużyny.

Ostatecznie szefostwo zmiękło, bowiem w czerwcu 32-letni Choupo-Moting podpisał, nową, dwuletnią umowę z Bayernem. Co więcej, szefowie Bayernu już wcześniej złamali tę zasadę, bowiem w maju 2020 roku aż o trzy lata przedłużyli umowę z 34-letnim wówczas Manuelem Neuerem.

Niedługo, chcąc zatrzymać na dłużej 33-letniego Roberta Lewandowskiego, szefowie Bayernu będą musieli zrobić kolejny wyjątek. Polskiego napastnika, którego aktualna umowa z mistrzem Niemiec jest ważna do 30 czerwca 2023 roku, raczej nie będzie interesowało jej przedłużenie tylko o rok. Zapewne Lewandowski będzie chciał dłuższej umowy.

"Bayern musi zerwać z zasadą U-31 dla Lewandowskiego" - tytułuje swój artykuł "Bild". Niemieccy dziennikarze nie mają zatem wątpliwości, że dla swojego najlepszego piłkarza działacze Bayernu znów się ugną. Tym bardziej, iż zdają sobie sprawę, jak wiele wnosi do zespołu.

W 345 meczach dla Bayernu Robert Lewandowski strzelił aż 316 goli. Tylko w tym sezonie, w 16 meczach, zdobył już 16 bramek. Prowadzi Bayern do kolejnego triumfu w Bundeslidze i Lidze Mistrzów, a sam już niedługo ma wielkie szanse na wygranie plebiscytu "Złota Piłka".

źródło: wp.pl