Przełamanie drużyny Gikiewicza i Gumnego. Punkty zostały w Augsburgu

Od 18 września kibice FC Augsburg czekali na zwycięstwo w Bundeslidze. W niedzielę podopieczni Markusa Weinzierla pokonali 4:1 wyżej notowany VfB Stuttgart. Po stronie gospodarzy zagrali Rafał Gikiewicz i Robert Gumny.

Drużyna gości miała przewagę w pierwszej części spotkania. W 7. minucie Chris Fuhrich zszedł do lewej nogi i uderzył z dystansu. Piłka była poza zasięgiem Rafała Gikiewicza, piłkarz VfB Stuttgart zmieścił ją obok słupka.

Po bramce Fuhricha zawodnicy FC Augsburg ruszyli do ataku. W 28. minucie Robert Gumny wypuścił podaniem Alfreda Finnbogasona, Islandczyk oddał strzał, jednak bramkarz odbił piłkę na rzut rożny.

Gospodarze wykorzystali stały fragment gry. Z narożnika dośrodkował Arne Meier, Reece Oxford wygrał pojedynek powietrzny i umieścił piłkę w siatce. Na początku drugiej odsłony Gikiewicz dwukrotnie uratował swój zespół przed stratą bramki.

FC Augsburg objął prowadzenie za sprawą Jeffreya Gouweleeuwa, który wykorzystał dogranie Rubena Vargasa. W 72. minucie podwyższył Florian Niederlencher. Zwycięstwo przypieczętował Finnbogason, napastnik kapitalnie przymierzył zza pola karnego.

Podopieczni Markusa Weinzierla wygrali 4:1, ale nadal zajmują 16. miejsce w Bundeslidze. Robert Gumny utrzymał miejsce w wyjściowym składzie i rozegrał 90 minut. Jeśli chodzi o drużynę z WWK Arena, z dobrej strony zaprezentował się Gikiewicz.

FC Augsburg - VfB Stuttgart 4:1 (1:1)
0:1 - Chris Fuhrich 7'
1:1 - Reece Oxford 30'
2:1 - Jeffrey Gouweleeuw 52'
3:1 - Florian Niederlechner 72'
4:1 - Alfred Finnbogason 81'

Borussia M'gladbach - VfL Bochum 2:1 (2:0)

1:0 - Alassane Plea 12' 2:0 - Jonas Hofmann 40' 2:1 - Danny Blum 86'