Jak niemieccy dziennikarze ocenili występ Lewandowskiego?

Robert Lewandowski poprowadził Bayern Monachium do zwycięstwa w Berlinie z Unionem (5:2), strzelając dwie bramki w odstępie ośmiu minut. Eksperci nie szczędzą reprezentantowi Polski pochwał.

Po świetnym widowisku Bayern Monachium wygrał z Unionem Berlin (5:2) w meczu 10. kolejki niemieckiej Bundesligi. 33-letni Robert Lewandowski ustrzelił "dublet" (zdobył gole w 15. oraz 23. minucie) i był jednym z najlepszych piłkarzy spotkania na Stadion An der Alten Foersterei w Berlinie.

Formę "Lewego" docenili niemieccy dziennikarze, którzy za występ przeciwko Unionowi wystawili mu bardzo wysokie oceny.

Portal goal.com.de przyznał kapitanowi Biało-Czerwonych notę 2 (w skali 1-6, gdzie "jedynka" to klasa światowa).

"Po bladym występie przeciwko Gladbach (porażka 0:5 w Pucharze Niemiec - przyp. red.), w Berlinie zaliczył szybki 'dublet', który już na początku ustawił mecz. Na szczególną uwagę zasługuje piękny gol z rzutu wolnego na 2:0" - czytamy w argumentacji.

Od ekspertów spox.com "Lewy" otrzymał ocenę 1,5. To najwyższa nota w zespole z Bawarii - razem z Leroyem Sane. Serwis tz.de z kolei nie miał żadnych wątpliwości, że... Polakowi należała się "jedynka", czyli "klasa światowa".

"Już w 15. minucie strzelił swojego pierwszego gola. Nieco później dołożył kolejnego z rzutu wolnego. Gdyby Sane wykorzystał sytuację, zaliczyłby magiczną asystę. Po ok. 30 minutach gry zniknął, ale ocenia się go głównie po zrealizowanych celach i znowu wykonał pracę bardzo dobrze" - podsumowano.

Analityczny portal whoscored.com przyznał Lewandowskiemu notę 8.5 (w skali od 1-10). Wyżej został oceniony tylko Thomas Mueller, który otrzymał 9.8!

źródło: wp.pl