Pewne zwycięstwo "Wieśniaków". Przeciętny występ Piątka

W 10. kolejce Bundesligi TSG 1899 Hoffenheim wygrało 2:0 i przeskoczyło Herthę Berlin w tabeli. Krzysztof Piątek rozegrał 61 minut, jednak nie zdołał pomóc stołecznej drużynie. Reprezentant Polski był zupełnie odcięty od podań.

Na początku podopieczni Pala Dardaia stworzyli zagrożenie pod bramką rywali. Oliver Baumann świetnie interweniował po strzale Marco Richtera. Bardziej konkretni w ofensywie byli miejscowi.

W 19. minucie Robert Skob wbiegł w pole karne Herthy i płasko dośrodkował. Przytomnie zachował się Ihlas Bebou, który przepuścił piłkę do Andreja Kramaricia, a ten tylko dopełnił formalności. Chwilę później przed szansą stanął Krzysztof Piątek, polski napastnik nie trafił w światło bramki.

Skov miał udział także przy drugim trafieniu Hoffenheim. Duńczyk przeprowadził rajd lewą stroną boiska i zdecydował się na strzał, lecz trafił w słupek. Piłka trafiła pod nogi Sebastiana Rudego, który nie zmarnował dogodnej sytuacji.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Zawodnicy Dardaia byli bliscy szczęścia - Myziane Maolida był na spalonym i dlatego jego gol nie został uznany.

Hertha kończyła mecz w "dziesiątkę". W 75. minucie Dedryck Boyata brutalnie sfaulował Angelo Stillera. Sędzia Sven Jablonski nie miał żadnych wątpliwości po konsultacji z VAR i obrońca zobaczył czerwony kartonik.

W pierwszym meczu 10. kolejki TSG 1899 Hoffenheim zwyciężyło 2:0 na własnym terenie i zajmuje obecnie 7. miejsce w tabeli Bundesligi. 11. Hertha traci dwa punkty do "Wieśniaków".

Piątek rozegrał 61 minut, zastąpił go Ishak Belfodil. Reprezentant Polski zdołał zaznaczyć swojej obecności na boisku. Dennis Jastrzembski nie został uwzględniony w kadrze meczowej gości.

TSG 1899 Hoffenheim - Hertha Berlin 2:0 (2:0)
1:0 - Andrej Kramarić 19'
2:0 - Sebastian Rudy 36'

Hoffenheim: Oliver Baumann - Stefan Posch, Florian Grillitsch, Kevin Vogt, Kevin Akpoguma, Angelo Stiller (77' Christoph Baumgartner), Dennis Geiger (85' Chris Richards), Robert Skov, Sebastian Rudy (66' Diadie Samassekou), Ihlas Bebou (66' Georginio Rutter), Andrej Kramarić (74' Jacob Bruun Larsen)

Hertha: Alexander Schwolow - Peter Pekarik, Niklas Stark, Dedryck Boyata, Maximilian Mittelstaedt, Santiago Asacacibar, Suat Serdar, Vladimir Darida (46' Myziane Maolida, 78' Lucas Tousart), Marco Richter (69' Jurgen Ekkelenkamp), Deyovaisio Zeefuik (46' Stevan Jovetić), Krzysztof Piątek (61' Ishak Belfodil).

Żółte kartki: Akpoguma, Vogt (Hoffenheim) - Ascacibar (Hertha).

Czerwona kartka: Boyata (Hertha).
Sędzia: Sven Jablonski.