Nowy trenera Białka. Czy młody Niemiec wyciągnie Wolfsburg z kryzysu?

Po świetnym zeszłym sezonie wydawało się, że Wolfsburg na dłużej zagości w czołówce Bundesligi. Po słabym początku trwających rozgrywek, włodarze stwierdzili, że konieczna jest zmiana trenera. Nowym szkoleniowcem został Florian Kohfeldt.

Sezon 20/21 był dla Wolfsburga bardzo udany. 4. miejsce, na którym zakończyli rozgrywki to najlepszy wynik od 2015 roku i wicemistrzostwa. Po 6 latach zespół wrócił do Ligi Mistrzów. W lipcu zaszła zmiana na stanowisku trenera - Oliver Glasner odszedł do Eintrachtu Frankfurt, a posadę przejął po nim Mark van Bommel.

Holender nie podołał. Zwolniono go już po 115 dniach od zatrudnienia (Więcej TUTAJ). "Wilki" szybko zatęskniły za Glasnerem, który w świetny sposób zbudował zespół i stworzył z Wolfsburga poukładaną i skuteczną drużynę. Austriak wprowadził do zespołu Bartosza Białka. Polak jest wciąż kontuzjowany, więc tym bardziej ciężko powiedzieć, czy znajdzie się w planach następcy byłego reprezentanta "Oranje".

We wtorek klub poinformował za pośrednictwem swojego Twittera, że poszukiwania nowego szkoleniowca zostały zakończone. Schedę po van Bommelu przejął Florian Kohfeldt.

Nowy trener zespołu to przedstawiciel fali młodych, niemieckich trenerów, którzy szturmem podbili futbol za naszą zachodnią granicą. Kohfledt ma 39 lat i do tej pory pracował jedynie w Werderze Brema. Za sterami pierwszej drużyny stał od listopada 2017 do maja tego roku, wcześniej był asystentem przy pierwszym zespole i szkoleniowcem drugiej drużyny.

Przed Niemcem ciężkie zadanie - Wolfsburg zajmuje obecnie 9. miejsce Bundeslidze i ostatnie w grupie G Ligi Mistrzów.

źródło: wp.pl