Union stracił punkty w końcówce. Potknięcie Bayeru

1.FC Union Berlin musiał zadowolić się remisem 1:1 z VfB Stuttgart. Tymoteusz Puchacz i Paweł Wszołek nie zostali uwzględnieni w kadrze stołecznej drużyny. Bayer 04 Leverkusen niespodziewanie podzielił się punktami z 1.FC Koeln.

Union napoczął rywala w 31. minucie gry. Taiwo Awoniyi odnalazł się w polu karnym VfB Stuttgart i pewnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce. Nigeryjczyk potwierdził, że jest w wysokiej formie, to było jego siódme trafienie w tym sezonie Bundesligi.

VfB Stuttgart kończył mecz w "dziesiątkę", ponieważ Atakan Karazor obejrzał dwie żółte kartki. Wydawało się, że goście wywiozą komplet punktów z Mercedes-Benz Arena. W trzeciej minucie doliczonego czasu Wahid Fahgir zdecydował się na strzał, piłka niefortunnie odbiła się od Timo Baumgartla i wylądowała w siatce.

Po niedzielnym remisie Union zajmuje piątą pozycję w ligowej stawce. Trener Urs Fischer nie powołał na ten mecz Tymoteusza Puchacza oraz Pawła Wszołka - obaj jeszcze ani razu nie zagrali w lidze niemieckiej.

Na czwartym miejscu w tabeli plasuje się Bayer 04 Leverkusen, który tylko zremisował 2:2 z 1.FC Koeln. Jedną z bramek zdobył Patrik Schick. Czeski napastnik ma na koncie osiem trafień i jest na trzecim miejscu w klasyfikacji strzelców. Kolejną niespodzianką była wygrana VfL Bochum z Eintrachtem Frankfurt (2:0).

VfB Stuttgart - 1.FC Union Berlin 1:1 (0:1)
0:1 - Taiwo Awoniyi 31'
1:1 - Wahid Faghir 90+3'

1.FC Koeln - Bayer 04 Leverkusen 2:2 (0:2)
0:1 - Patrik Schick 15'
0:2 - Karim Bellarabi 17'
1:2 - Anthony Modeste 63'
2:2 - Anthony Modeste 82'

VfL Bochum - Eintracht Frankfurt 2:0 (1:0)