Niedosyt w Augsburgu. Cały mecz Gikiewicza i Gumnego

W meczu drużyn z dołu tabeli Bundesligi FC Augsburg zremisował 1:1 z Arminią Bielefeld. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrali Rafał Gikiewicz i Robert Gumny.

Gospodarze wyszli na prowadzenie po tym, jak precyzyjnym strzałem głową po rzucie rożnym popisał się Reece Oxford. Do wyrównania doprowadził w drugiej połowie Jacob Barrett Laursen, który oddał świetny strzał z ok. dwudziestu pięciu metrów. Czy Rafał Gikiewicz mógł zrobić coś więcej przy tym trafieniu? Raczej nie. To był mocny, dokładny strzał przy dalszym słupku.

Przed przerwą stroną zdecydowanie przeważającą był FC Augsburg, ale po zmianie stron oglądaliśmy zupełnie inne oblicze Arminii Bielefeld i ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów, z którego na pewno bardziej zadowoleni będą goście.

Oprócz Gikiewicza w ekipie Augsburga całe spotkanie rozegrał Robert Gumny. Polak ustrzegł się większych błędów.

Po tym remisie Augsburg spadł na szesnastce, barażowe miejsce w tabeli. Arminia jest o jedną lokatę niżej - w strefie spadkowej.

FC Augsburg - Arminia Bielefeld 1:1 (1:0)

1:0 Reece Oxford 19' 1:1 Jacob Barrett Laursen 77'