Fatalne oceny dla Krzysztofa Piątka

Krzysztof Piątek po raz pierwszy po kontuzji pojawił się w wyjściowym składzie Herthy Berlin. Jego klub sprawił niespodziankę i wygrał wyjazdowe spotkanie z Eintrachtem Frankfurt. Polak jednak nie zaliczy tego spotkania do udanych.

Krzysztof Piątek ostatnio dobrze spisywał się jako joker, dlatego Pal Dardai zdecydował się Polakowi dać szansę od pierwszej minuty. Jednak napastnik reprezentacji Polski nie wykorzystał okazji, aby na stałe wejść do podstawowego składu.

Co prawda, Hertha Berlin sprawiła niespodziankę i wygrała na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt (2:1). Jednakże Polak nie wykorzystał dwóch doskonałych okazji. W szczególności jego uderzenie głową z najbliższej odległości mogło się nie spodobać kibicom berlińczyków. Ostatecznie Piątek został zmieniony po 60. minutach gry.

Suchej nitki na Polaku nie zostawiły dwa najpopularniejsze portale statystyczne - WhoScored.com oraz SofaScore.com. Na obu platformach Piątek został wybrany najgorszym zawodnikiem drużyny gości. SofaScore przyznał mu notę "6,2" (w skali od "1" do "10", gdzie "10" to klasa światowa), natomiast WhoScored wystawiło polskiemu napastnikowi ocenę "6,4".

 

źródło: wp.pl