Krzysztof Piątek miał swoje okazje. Udany powrót Erlinga Haalanda

Hertha Berlin zwyciężyła 2:1 i przeskoczyła Eintracht Frankfurt w tabeli Bundesligi. Do wyjściowego składu stołecznej drużyny wrócił Krzysztof Piątek. Erling Haaland zapewnił zwycięstwo Borussii z 1.FSV Mainz 05 (3:1).

To był mecz zespołów sąsiadujących ze sobą w tabeli. Podopieczni Pala Dardaia mieli przewagę od pierwszego gwizdka Deniza Aytekina i udokumentowali ją w 7. minucie. Wynik otworzył Marco Richter, który wykorzystał celne dośrodkowanie Vladimira Daridy.

W 17. minucie Richter stworzył okazję Krzysztofowi Piątkowi. Skrzydłowy zagrał do Polaka, a ten uderzył "szczupakiem". Kapitalną interwencją popisał się bramkarz Eintrachtu Frankfurt.

Przed przerwą Piątek miał jeszcze dwie sytuacje. W końcówce próbował strzelać przewrotką, jednak nie zdołał zagrozić bramce rywali. Kadrowicz dopadł do piłki po błędzie Makoto Hasebe i fatalnie spudłował.

W drugiej odsłonie drużyna gospodarzy przejęła inicjatywę, jednak Hertha była skuteczniejsza. Świetne wejście zaliczył Jurgen Ekkelenkamp, Holender trafił do siatki po asyście Maximiliana Mittelstaedta i w ten sposób podwyższył rezultat. W 77. minucie Schwolow sfaulował w polu karnym Goncalo Paciencię. Do piłki podszedł sam poszkodowany i strzelił gola kontaktowego.

W ostatecznym rozrachunku Hertha zwyciężyła 2:1 z Eintrachtem i zameldowała się na 12. miejscu w tabeli Bundesligi. Eintracht znajduje się na 14. pozycji.

Piątek wrócił do wyjściowego składu Herthy i spędził 60 minut na murawie, później zastąpił go wspomniany Ekkelenkamp. Napastnik nie zaznaczył swojej obecności na boisku, choć nie mógł narzekać na brak podań. W 73. minucie Dennis Jastrzembski wszedł na boisko za Mittelstaedta.

W 8. kolejce Borussia Dortmund wygrała 3:1 z 1.FSV Mainz 05. Autorem dwóch bramek był Erling Haaland, który już uporał się z kontuzją. Utalentowany Norweg uzbierał dziewięć trafień w bieżących rozgrywkach i wyprzedził Roberta Lewandowskiego w klasyfikacji strzelców.

Union Berlin był lepszy od VfL Wolfsburg (2:0). Szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy przechylili Taiwo Awoniyi oraz Sheraldo Becker. Tymoteusz Puchacz i Paweł Wszołek nie zostali uwzględnieni w kadrze Unionu. W składzie "Wilków" zabrakło Bartosza Białka, który przechodzi rehabilitację po ciężkiej kontuzji.

Eintracht Frankfurt - Hertha Berlin 1:2 (0:1)
0:1 - Marco Richter 7'
0:2 - Jurgen Ekkelenkamp 63'
1:2 - Goncalo Paciencia (k.) 78'

Eintracht: Kevin Trapp - Martin Hinteregger, Makoto Hasebe, Evan N'Dicka, Timothy Chandler (46' Almamy Toure), Kristijan Jakić (69' Goncalo Paciencia), Djibril Sow, Filip Kostić, Jens Petter Hauge, Jesper Lindstroem (46' Daichi Kamada), Sam Lammers (60' Rafael Santos Borre).

Hertha: Alexander Schwolow - Peter Pekarik, Dedryck Boyata, Niklas Stark, Marvin Plattenhardt, Suat Serdar, Santiago Ascacibar, Vladimir Darida (83' Kevin-Prince Boateng), Maximilian Mittelstaedt (73' Dennis Jastrzembski, Marco Richter (61' Ishak Belfodil), Krzysztof Piątek (60' Jurgen Ekkelenkamp).

Żółte kartki: Jakić (Eintracht) - Richter, Schwolow (Hertha).

Sędzia: Deniz Aytekin.

Inne wyniki:

Borussia Dortmund - 1.FSV Mainz 05 3:1 (1:0)

1:1 - Woo-Yeong Jeong 64'

1.FC Union Berlin - VfL Wolfsburg 2:0 (0:0)
1:0 - Taiwo Awoniyi 49'
2:0 - Sheraldo Becker 82'

SpVgg Greuther Fuerth - VfL Bochum 0:1 (0:0)
0:1 - Anthony Losilla 80'

TSG 1899 Hoffenheim - 1.FC Koeln 5:0 (1:0)

1:0 - Ihlas Bebou 31' 2:0 - Ihlas Bebou 49' 3:0 - Christoph Baumgartner 51' 4:0 - Dennis Geiger 74' 5:0 - Stefan Posch 87'