Polak w "11" kolejki Bundesligi wg "Bilda"

Polak w "11" kolejki Bundesligi wg "Bilda"

Robert Lewandowski jest największą gwiazdą Bundesligi i często trafia do jedenastki kolejki. Tym razem na wyróżnienie zasłużył inny polski piłkarz.

To była udana kolejka dla Polaków grających w Bundeslidze. Kolejnego gola zdobył Robert Lewandowski, a świetnie w bramce FC Augsburg spisał się Rafał Gikiewicz. 33-latek jest jednym z najlepszych bramkarzy w Niemczech, a po sobotnim meczu został wybrany do najlepszej jedenastki kolejki według "Bilda".

Dla Gikiewicza mecz z Unionem Berlin (0:0), był szczególny. To właśnie w stolicy Niemiec, Polak wyrobił sobie znakomitą markę w Bundeslidze.

- Zawsze jest miło grać przeciwko byłemu zespołowi. To berlińskie powietrze mi służy, mam z Unionem dobry bilans (w barwach Augsburga) - 3 mecze, 7 punktów - powiedział Gikiewicz w rozmowie z br.de.

Rafał Gikiewicz po raz kolejny udowodnił, że zasługuje na miejsce w reprezentacji Polski. Marzy o grze z orzełkiem na piersi, jednak nie ma wysokich notowań o selekcjonera Paulo Sousy. Niedawno Portugalczyk ujawnił, że Gikiewicz nie znajduje się w jego orbicie zainteresowań.

- Przyjmuję słowa Sousy na spokojnie. Jego słowa mnie jednak nie ruszają. Nigdy nie widział mojego treningu, a gdybym był za stary nie dostałbym nowej umowy w Augsburgu - powiedział bramkarz na antenie TVP.

źródło: wp.pl