Przełamanie Herthy Berlin. Młody Polak wskoczył do składu

Hertha Berlin podniosła się po trzech porażkach i pokonała 3:1 VfL Bochum. Od pierwszego gwizdka zagrał Dennis Jastrzembski. Eintracht Frankfurt musiał zadowolić się podziałem punktów z VfB Stuttgart (1:1).

Suat Serdar został bohaterem drużyny przyjezdnych. W 37. minucie niemiecki pomocnik przeprowadził akcję indywidualną i sprytnym uderzeniem pokonał bramkarza VfL Bochum.

24-latek podwyższył wynik na 2:0 jeszcze przed końcem pierwszej połowy. Serdar wykorzystał nieporozumienie w obronie rywali i skompletował dublet. Manuel Riemann nie zdołał odbić piłki. Po godzinie gry gola kontaktowego strzelił Simon Zoller. W 78. minucie Myziane Maolida przypieczętował zwycięstwo ekipy z Berlina.

Hertha wygrała 3:1 po trzech kolejnych porażkach i awansowała na 16. miejsce w stawce Bundesligi. Taką samą liczbę punktów ma zespół VfL Bochum, który znajduje się na 13. pozycji.

W barwach gości 45 minut rozegrał Dennis Jastrzembski, później zastąpił go Linus Gechter. Krzysztof Piątek przechodzi rehabilitację po kontuzji kostki i nie znalazł się w kadrze meczowej.

Eintracht Frankfurt nie potrafi wygrać w bieżącym sezonie. Niedzielne spotkanie z VfB Stuttgart zakończyło się remisem 1:1, a jedyną bramkę dla miejscowych zdobył Filip Kostić. Eintracht miał przewagę, ponieważ czerwoną kartkę obejrzał Waldemar Anton. Omar Marmoush odpowiedział w samej końcówce.

W ostatnim meczu 4. kolejki Borussia M'gladbach nie pozostawiła złudzeń Arminii Bielefeld. Podopieczni Adiego Huttera zwyciężyli 3:1, Lars Stindl dwukrotnie wpisał się na listę strzelców

VfL Bochum - Hertha Berlin 1:3 (0:2)
0:1 - Suat Serdar 37'
0:2 - Suat Serdar 43'
1:2 - Simon Zoller 60'
1:3 - Myziane Maolida 78'

Eintracht Frankfurt - VfB Stuttgart 1:1 (0:0)
1:0 - Filip Kostić 79'
1:1 - Omar Marmoush 88'

Borussia M'gladbach - Arminia Bielefeld 3:1 (1:1)