Siedem goli w szalonym meczu Borussii Dortmund

Erling Haaland nie zatrzymuje się i tym razem pomógł Borussii Dortmund dwoma trafieniami. Jej starcie z Bayerem 04 Leverkusen było bardzo widowiskowe. Trzy razy pozbawiała przeciwnika prowadzenia zanim strzeliła gola na 4:3.

Bayer 04 Leverkusen potrafił w poprzednim sezonie seryjnie zaskakiwać pozytywnymi wynikami, ale też regularnie rozczarowywać. Po dobrym początku obecnych rozgrywek nie zamierzał hamować. Siedem punktów, zdobytych przed przerwą reprezentacyjną, pozwoliło Aptekarzom znajdować się w tabeli przed Borussią Dortmund, która zwycięstwa z Eintrachtem Frankfurt i Hoffenheim przedzieliła porażką z SC Freiburg.

Bezbramkowego meczu tych drużyn nie było od 2015 roku. W późniejszych 12 pojedynkach padło 49 goli, czyli średnio ponad cztery na spotkanie. Zwyciężali w tym okresie przede wszystkim gospodarze, a jeżeli już ktoś podbijał teren przeciwnika, była to Borussia. W sobotę statystyki znalazły potwierdzenie - ponownie była kanonada, a ekipa z Dortmundu poradziła sobie w Leverkusen.

Zgodnie z przypuszczeniami nie trzeba było długo czekać na otwarcie wyniku. Bayer przetrwał ataki Borussii i pokazał przeciwnikom, jak należy przeprowadzić skuteczne natarcie. Florian Wirtz dał prowadzenie 1:0 Aptekarzom, a wcześniej nie popisał się Raphael Guerreiro w konfrontacji z Paulinho. Goście musieli wcześnie zająć się pierwszym pościgiem za rywalem.

W 37. minucie Erling Haaland doprowadził do remisu 1:1. Ciekawych szarż Borussii było coraz więcej i znalazła ona sposób na umieszczenie piłki w bramce Lukasa Hradeckiego. Niezawodny Norweg zachował się jak przystało na klasowego napastnika po dośrodkowaniu Thomasa Meuniera. Po chwili Borussia ponownie umieściła piłkę w bramce, ale trafienie Jude'a Bellinghama po dograniu Erlinga Haalanda zostało anulowane z powodu faulu na Moussie Diabym.

Nie zdobyli prowadzenia goście, zrobili to przed przerwą gospodarze. Patrik Schick pokonał Gregora Kobela płaskim uderzeniem na 2:1 w doliczonym czasie. Piłka trafiła do niego od Floriana Wirtza, który tym samym dołożył asystę do wcześniejszego trafienia. Nie popisał się po raz drugi Julian Brandt. Wcześniej zmarnował świetną sytuację podbramkową, a tym razem zgubił futbolówkę.

Julian Brandt zrehabilitował się po przerwie. W 49. minucie właśnie on wymanewrował obronę z Leverkusen i swoim strzałem doprowadził do remisu 2:2. Aptekarze nie wyciągali wniosków z popełnionych wcześniej błędów i jeszcze raz musieli zapomnieć o prowadzeniu. Wymiana ciosów trwała w najlepsze.

W 55. minucie Bayer po raz trzeci znalazł się bliżej zwycięstwa niż Borussia. Moussa Diaby zameldował się w polu karnym przeciwnika przy okazji rzutu rożnego, wyprowadził na manowce zawodników Borussii i wykorzystał dośrodkowanie. Także bramka na 3:3 w 71. minucie padła po stałym fragmencie gry. Raphael Guerreiro przymierzył z rzutu wolnego, ponad murem w okienko. Faulował w niefortunnym dla Bayeru miejscu boiska Jeremie Frimpong.

Przełom nastąpił w 77. minucie. To wtedy Borussia po raz pierwszy miała przewagę nad przeciwnikiem. Nagrodziła się za wcześniejsze ambitne pościgi golem z rzutu karnego Erlinga Haalanda. Norweg skompletował dublet po faulu Odilona Kossounou i jak się okazało zapewnił drużynie komplet punktów.